Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 4 • L 3
2C
Nd
2C
Pon
1C
Wt
-1C
Sr
-2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesOd dziś obowiązkowe rękawiczki w sklepach. Biedronka wydłuża godziny otwarcia do północy
market, warzywa, sklep, zakupy - pixabay
02.04.2020 | 10:09

Od dziś obowiązkowe rękawiczki w sklepach. Biedronka wydłuża godziny otwarcia do północy

Na zdjęciu: Z początkiem kwietnia wprowadzono zmiany związane z robieniem zakupów.

Fot. pixabay

Od początku kwietnia obowiązują zmiany w sklepach, których wprowadzenie rozłożone było na dwa dni. Na nowe przepisy zareagowała Biedronka, która zdecydowanie wydłużyła godziny otwarcia.

Od czwartku, 2 kwietnia br. sklepy sieci Biedronka będą otwarte od godz. 6:00 do północy. Co więcej, w dniach 7-10 kwietnia, czyli w okresie przedświątęcznym, Biedronki będą czynne przez całą dobę. – Jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko co konieczne, by Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników. Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort – mówi Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny sieci Biedronka

W przypadku sklepów, w których ze względów operacyjnych godziny otwarć będą inne, ich klienci mają zostać o tym poinformowani. Stosowne informacje będą także dostępne bezpośrednio w placówkach.

Wcześniej w sklepach sieci zamontowano osłony z pleksiglasu dla kasjerów i wyznaczono odpowiednie odległości między kupującymi przy kasie. Przypomnijmy, że od czwartku, 2 kwietnia klienci wszystkich sklepów muszą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach. Obowiązek ich zapewnienia spoczywa na właścicielu sklepu, ale wobec problemów z zapewnieniem rękawiczek warto, aby klienci przychodzili ze swoimi.

Pierwsze zmiany wprowadzono w środę, 1 kwietnia. Od tego dnia w godz. 10:00-12:00 w sklepach przebywać mogą tylko osoby powyżej 65. roku życia. W pozostałych godzinach sklepy są dostępne dla wszystkich, również dla seniorów. W sklepach może przebywać trzy razy więcej klientów niż jest w nim kas lub stanowisk do płacenia. Liczba dotyczy wszystkich kas, a nie tylko czynnych w danym czasie. Na targowiskach mogą przebywać trzy osoby na jeden stragan lub stoisko.

Aktualizacja: Już po publikacji artykułu na stronie Biedronki zamieszczono listę sklepów, które będą czynne w innych godzinach niż 6:00-24:00. Jedynym takim punktem w Bydgoszczy jest market przy ul. Konopnickiej, który będzie otwarty do godz. 23:00, a nie do północy.

Czy chodzisz do sklepu z własnymi rękawiczkami jednorazowymi?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści