Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Od jutra zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów. Jak zapisać się w Bydgoszczy?

Dodano: 14.01.2021 | 18:56

Na zdjęciu: W piątek rozpoczynają się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19.

Fot. NFZ

W piątek, 15 stycznia rozpoczyna się rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19. Kto, kiedy i w jaki sposób może się zapisać? Wyjaśniamy.

Kto i kiedy?

Od 15 stycznia będą mogły rejestrować osoby, które skończyły 80 lat. Tydzień później (22 stycznia) rozpocznie się rejestracja osób, które skończyły 70 lat. Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia. O starcie rejestracji dla kolejnych grup Ministerstwo Zdrowia ma poinformować później.

Jak się zarejestrować?

Są trzy możliwości zarejestrowania się.

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Dzwonić może zarówno osoba uprawniona do szczepienia, jak i ktoś z rodziny. Aby się zapisać, należy podać numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. W ten sposób można również zapisać swoich dziadków i rodziców.

Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia.

2. Rejestracja elektroniczna przez pacjent.gov.pl

Aby wykorzystać ten sposób, należy posiadać Profil Zaufany. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko podanego adresu. Jeżeli żaden z proponowanych terminów lub punktów nie będzie odpowiadał, można samemu wybrać inne. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację.

Na podany numer telefonu zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

3. Kontakt z wybranym punktem szczepień

Aby zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień, można też skontaktować się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów z województwa kujawsko-pomorskiego dostępne są TUTAJ.

W przypadku, gdy w wybranym punkcie szczepień nie będzie dogodnego terminu, należy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień w pobliżu z odpowiednim terminem.

Gdzie będą prowadzone szczepienia?

Lista punktów szczepień w województwie kujawsko-pomorskim liczy 297 miejsc. W Bydgoszczy są to 54 punkty – głównie szpitale, przychodnie i centra medyczne. Lista znajduje się TUTAJ. Aby znaleźć punkty w konkretnych miejscowościach, należy wpisać nazwę miasta w pole wyszukiwania lub skorzystać z filtrów.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments