Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Od soboty ulica Szpitalna będzie zamknięta. Duże utrudnienia dla mieszkańców Wyżyn i Kapuścisk

Dodano: 13.07.2018 | 09:17

Na zdjęciu: Ulica Szpitalna zostanie zablokowana przez roboty drogowe.

Fot. Karol Szymak/archiwum

Już w sobotę rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Wojska Polskiego na odcinku od Magnuszewskiej do Szarych Szeregów. Roboty oprócz zmiany organizacji ruchu będą wiązały się też  z zamknięciem jednej z najważniejszych ulic  dla Wyżyn i Kapuścisk.

Prace na Wojska Polskiego obejmą przede wszystkim węzeł na Szarych Szeregów i potrwają ponad rok. Od soboty Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wprowadzi zmiany w organizacji komunikacji tramwajowej – czytaj więcej.

Wraz z początkiem prac dla ruchu kołowego zostanie zamknięta ulica Szpitalna między Modrakową a Wojska Polskiego. Spowodowane jest to pracami polegającymi na wymianie głównej magistrali ciepłociągu. – Z uwagi na konieczność utrzymania dostaw ciepłej wody dla mieszkańców Górnego Tarasu, ciepłownicy nie mogą prowadzić robót tylko przy połówkowym zamknięciu ulicy – mówi rzecznik prasowy ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski, który poleca objazd ulicami Modrakową i Magnuszewską, a także mjr. Hubala-Dobrzańskiego i 62. Pułku Piechoty Wielkopolskiej. Prace powinny potrwać ok. 3-4 tygodni, ale ostateczny termin uzależniony jest od tego, co wykonawca zastanie po dokonaniu rozbiórki starej magistrali.

W związku z zamknięciem skrzyżowania Wojska Polskiego i Szpitalnej zmianie ulegną trasy linii nr 86 i 31N. Autobusy jeździć będą ulicami mjr. Hubala – Dobrzańskiego i 62. Pułku Piechoty Wielkopolskiej (31N) oraz Łomżyńską, Popiełuszki, Białogardzka i Białostocką (86).

ROZKŁAD JAZDY BYDGOSKIEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ NA WWW.METROPOLIABYDGOSKA.PL/ROZKLAD

szpitalna, wojska polskiego - zdmikp

Sebastian Torzewski