Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeOdczarować Śródmieście. Nowa inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej „Komunalni” [ZDJĘCIA]
02.09.2020 | 14:58

Odczarować Śródmieście. Nowa inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej „Komunalni” [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W budynku powstanie 49 mieszkań o metrażach od 40m2 do 77m2.

Fot. mat. autora

Bydgoszcz na mapie Polski widnieje od dawna. Od niedawna zaś w końcu pojawił się trend rozwoju i próba nadania miastu tożsamości. Idzie za tym rozwój mieszkalnictwa i nietuzinkowe analogie do historii.

Kupno mieszkania to dla wielu bydgoszczan, zarówno tych z krwi i kości, jak i napływowych, bardzo trudna decyzja. Po pierwsze, wiąże się ona z wyborem pomiędzy tym, gdzie mogliby mieszkać, gdzie powinni ze względu na dobrą lokalizację i komunikację a tym, gdzie będą ze względu na koszt lokalu, jak i dostępność na rynku nieruchomości ich wymarzonego M.

Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi właśnie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Komunalni” w Bydgoszczy, która po raz kolejny pracuje nad tym, aby bydgoszczanie nie musieli rezygnować z żadnego z powyższych parametrów. Aby mieszkanie było w dobrej lokalizacji, o optymalnym metrażu, jak i w odpowiedniej cenie.

Nowa inwestycja Spółdzielni mieści się przy ulicy Rycerskiej 9. W bliskim sąsiedztwie przebiegają ulice Hetmańska i Zygmunta Augusta. Te nazwy zobowiązują. Dlatego podjęto decyzję, że kompleks mieszkań przy ul. Rycerskiej będzie się nazywał „Orla Ostoja”.

Orzeł jest naszym symbolem narodowym. Kojarzy się z silnym i dumnym ptakiem. Ostoja zaś z miejscem, gdzie można odpocząć. Własne cztery kąty powinny mieć „duszę” i jednocześnie pozwolić odetchnąć i zrelaksować się mieszkańcom – powiedział nam wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Komunalni” Stanisław Jóźwiak.

Dodał, że oprócz nawiązywania do rycerskiej tradycji ma być tam również nowocześnie, czego przykładem są m. in. panele fotowoltaiczne na dachu budynku. – Wprawdzie nie przewidzieliśmy budowy stajni, bo przecież nikt już teraz nie jeździ konno, ale pomyśleliśmy o współczesnym jej odpowiedniku, a więc hali garażowej. Przewidziano w niej 35 miejsc parkingowych. Ci, którzy chcą mieć mieszkanie z takim właśnie miejscem, muszą się pospieszyć, bo działa zasada pierwszeństwa. Kto pierwszy ten … – dodał z uśmiechem nasz rozmówca.

Praca nad budową 49 mieszkań rozpoczęła się już na dobre. Znajdą się tu lokale dwu- i trzypokojowe o metrażach od 40m2 do 77m2. Budowa prowadzona jest według projektu firmy „Proj-Przem-Projekt”, a za realizację odpowiada Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „PUBR”.

ulotka awers

Przyszli mieszkańcy mogą bezzwłocznie rozpocząć realizację swoich marzeń. Już dziś można podpisać umowę zakupu mieszkania. Szczegółowe informacje, projekty i metraże są dostępne na stronie rycerska.komunalni.com.pl oraz pod nr tel. 52-321-15-11 lub 52-321-18-61.

Czy Spółdzielni uda się odczarować Śródmieście? Głęboko w to wierzymy. Życzymy również, żeby „Orla Ostoja” była miejscem gdzie będzie chciał zamieszkać niejeden współczesny rycerz, książę, dama czy księżniczka.


Powiązane treści