[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oddział celny w Porcie Lotniczym Bydgoszcz otwarty [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.02.2022 | 10:03

Na zdjęciu: Uroczystość otwarcia oddziału celnego odbyła się w Porcie Lotniczym Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski

W piątek (18 lutego) otwarto Oddział Celny Port Lotniczy Bydgoszcz

W dotychczasowej strukturze organizacyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu komórką organizacyjną realizującą zadania związane z obsługą międzynarodowego Portu Lotniczego Bydgoszcz był Oddział Celny II w Bydgoszczy, który pełnił jednocześnie funkcję oddziału granicznego i wewnętrznego, gdyż Oddział Celny II w Bydgoszczy jest jedynym w województwie CUDO (Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw). – Utworzenie odrębnej jednostki organizacyjnej przy bydgoskim porcie lotniczym nie tylko zapewni sprawniejszą i efektywniejszą obsługę przejścia granicznego ale również będzie miało pozytywny wpływ na efektywność funkcjonowania Oddziału Celnego II w Bydgoszczy, statutowo zobowiązanego przede wszystkim do obsługi podmiotów w zakresie szeroko rozumianego obrotu towarowego w ramach CUDO – przypominają przedstawiciele lotniska.

CZYTAJ WIĘCEJ: Samolot amerykańskiej armii wylądował na bydgoskim lotnisku

– Dzięki wspólnej pracy, zaangażowaniu, nasza administracja staje się przyjazną. Świętujemy sukces, który został poprzedzony wieloma miesiącami ciężkiej pracy i wieloletnimi staraniami – mówiła szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska. Jak dodawała, praca funkcjonariuszy KAS przynoszą efekty. – Te rezultaty są widoczne zarówno w osiągniętych wynikach finansowych, a też malejącej luce VAT, malejącej szarej strefie w obszarach rynku tytoniowego, alkoholowego, paliwowego czy hazardu – wyliczała. Pracownikom nowo otwartego oddziału życzyła sukcesów, satysfakcji.

Wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski nie ukrywał, że otwarcie oddziału wpisuje się w rozwój województwa i miasta. – Marzymy o tym, by wokół Bydgoszczy, a właśnie nawet w tym miejscu powstał potężny węzeł logistyczny oparty o Emilianowo, gdzie wraz z rządem zamierzamy wybudować port multimodalny, by w Solcu Kujawskim powstał port rzeczy i by w końcu rozbudowało się nasze lotnisko i było istotnym miejscem dla rozwoju usług cargo – podkreślał.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele lotniska, służby Krajowej Administracji Skarbowej oraz władze województwa.

Oddział celny w Porcie Lotniczym Bydgoszcz otwarty [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments