Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 12 • L 12
16C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaOdkryj historię Kanału Bydgoskiego podczas jesiennego pikniku
Kanał Bydgoski, bulwar Sebastiana Malinowskiego_ SF (4)
22.09.2019 | 09:52

Odkryj historię Kanału Bydgoskiego podczas jesiennego pikniku

Na zdjęciu: Stary Kanał Bydgoski to niezwykłe miejsce.

Fot. Szymon Fiałkowski

Stowarzyszenie Obywatel Działa po raz kolejny zaprasza wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do odkrywania tradycji i historii plant nad Starym Kanałem. Jedną z licznych atrakcji wydarzenia będzie pchli targ. Wszystko to odbędzie się ostatnią niedzielę września na bulwarze im. Sebastiana Malinowskiego.

Jak informują organizatorzy, wydarzenie „Nad Starym Kanałem” to próba przywołania tradycji międzywojennych związanych z plantami. – Podobnie jak w 2018 roku na przybyłych gości czekać będzie muzyka, dobre jedzenie i moc atrakcji. Na scenie zagości między innymi najbardziej znana w naszym mieście kapela podwórkowa „Cynamony”. Towarzyszyć mu będą m.in A-Nutki – chór z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i bydgoski kataryniarz Marcel.

Organizatorzy zapewnią też atrakcje dla dzieci. Dla odważnych będzie czekać wypożyczalnia sprzętu wodnego. W trakcie niedzielnego pikniku nie zabraknie także elementów historycznych, w tym rekonstruktorów, spacerów z przewodnikiem i zwiedzania Muzeum Kanału Bydgoskiego. Całość uzupełni targ staroci i nowość, czyli pchli targ. Dla chętnych, którzy zdecydują się wystawić swoje zbędne rzeczy przygotowano 30 stanowisk. Aby wziąć udział w targu jako wystawca, należy zgłosić się na adres obywateldziala@gmail.com. Liczba stanowisk jest ograniczona.

Wydarzenie „Nad Starym Kanałem” odbędzie się w niedzielę, 29 września w godzinach od 12:00 do 16:00. Zaprasza na nie Stowarzyszenie Obywatel Działa wraz z Partnerami. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu miasta Bydgoszcz.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści