Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 8
6C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaOFICJALNIE: Andrzej Berdych wójtem Dobrcza. Krzysztof Szala żegna się z urzędem po 16 latach
Krzysztof Szala_ wójt gminy Dobrcz_ SG
05.11.2018 | 10:18

OFICJALNIE: Andrzej Berdych wójtem Dobrcza. Krzysztof Szala żegna się z urzędem po 16 latach

Na zdjęciu: Krzysztof Szala przegrał wybory w Dobrczu.

Fot. SG

Po szesnastu latach Krzysztof Szala żegna się z urzędem wójta gminy Dobrcz. W II turze wyborów samorządowych przegrał z Andrzejem Berdychem.

Berdych to kandydat ugrupowania Dobrcz Nowa Jakość, które zaistniało przy okazji próby zatrzymania rozbudowy ferm w gminie. W I turze wygrał z 26% głosów, a teraz zebrał poparcie 2546 osób, czyli 54% wyborców. Co ciekawe, wygrał tylko w 5 z 11 komisji wyborczych, jednak w każdej z nich jego wygrana była pewna. Krzysztof Szala zebrał 2158 głosów, czyli ponad 45%. Wójtem był od 2002 roku.

Przed dwoma tygodniami ugrupowanie Dobrcz Nowa Jakość Berdycha zdobyło w radzie gminy pięć mandatów, tyle samo co KWW Sołtysi Gminy Dobrcz. Dwa mandaty trafiły do KWW Gmina Dobrcz Jednością, a po jednym do KWW Gmina Wspólne Dobro, KWW Wspólne Decyzje – Wspólne Działania oraz KWW Mieszkańców Gminy Dobrcz 2018.


Powiązane treści