Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

OFICJALNIE: Brejza idzie do europarlamentu. Zastąpi tam Sikorskiego

Dodano: 05.01.2024 | 10:13

Na zdjęciu: Krzysztof Brejza zastąpi w Parlamencie Europejskim Radosława Sikorskiego, ktory w rządzie Donalda Tuska jest szefem resortu spraw zagranicznych.

Fot. Archiwum

Obecny poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza obejmie mandat posła do Parlamentu Europejskiego i dokończy kadencję w miejsce Radosława Sikorskiego.

Informację o tym, że obejmie mandat europosła, Brejza potwierdził wczoraj (4 stycznia) we wpisie na X (dawniej Twitter). – Po szesnastu latach nieprzerwanej pracy w polskim parlamencie, obejmuję mandat w Parlamencie Europejskim. Deklaruję, że tak jak do tej pory, pozostanę aktywnym parlamentarzystą, godnie reprezentując RP i wspierając rząd w działaniach na rzecz przywrocenia silnej pozycji Polski w Unii Europejskiej – napisał.

 

W Parlamencie Europejskim, Brejza obejmie mandat po Radosławie Sikorskim, który wrócił do kraju i w rządzie Donalda Tuska jest szefem resortu spraw zagranicznych. W sejmie, polityk z Inowrocławia zasiadał w VI, VII i VIII kadencji, a w poprzedniej kadencji był senatorem. W październikowych wyborach parlamentarnych, startując z trzeciego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu czwartym zdobył przeszło 90 tysięcy głosów.

Rezygnacja z poselskiego mandatu oznacza także, że Brejza musi zrezygnować z zasiadania w komisjach: ustawodawczej (był w niej zastępcą przewodniczącego) oraz ds. służb specjalnych. Mandat w sejmie w jego miejsce ma objąć Magdalena Łośko.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
3 miesięcy temu

Szkoda. Ten Pan dostał bardzo duże poparcie w Naszym regionie. Sam na niego głosowałem i nie podoba mi się ta decyzja.

Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
3 miesięcy temu

Kolejny asior partyjny z głównym programem wyborczym „dobro partii i własna dieta”, na którego głosowało stado lemingów pospolitych widowni propagando-stacji tivienów.

Krzysztof
Krzysztof
3 miesięcy temu

Idzie tam gdzie lepsza kasa. A to wszystko dla dobra Polski

Art
Art
3 miesięcy temu

W wyborach europejskich 2029 też głosowało na niego mnostwo ludzi, dobrze ze został europoslem

zzz
zzz
3 miesięcy temu

Jestem zawiedziony. Tyle było zapowiedzi, że będzie pis rozliczał, pegasus itd., a jedzie sobie na wczasy do Brukseli. To jest nic innego jak środkowy palec w kierunku ludzi, którzy wybrali go do SEJMU oczekując konkretnych działań…