Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 7km/h E
H 0 • L 0
-4C
Czw
-4C
Pt
1C
Sob
3C
Nd
-2C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie przyszłorocznych lotów do Lwowa
lotnisko Bydgoszcz
31.10.2017 | 15:32

OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie przyszłorocznych lotów do Lwowa

Informację PLL LOT przekazał Port Lotniczy Bydgoszcz.

Na zdjęciu: Loty do Lwowa zostały zainaugurowane na początku sierpnia. Obsługuje je PLL LOT.

Fot. Eryk Dominiczak

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że w kolejnym sezonie letnim podtrzymają w swojej ofercie loty na trasie Bydgoszcz – Lwów. – To efekt rosnącej popularności tego połączenia – tłumaczą na bydgoskim lotnisku.

CZYTAJ TAKŻE: Prezes lotniska Tomasz Moraczewski specjalnie dla MetropoliaBydgoska.PL. „Nie jestem chłopcem do bicia” [WYWIAD, STUDIO METROPOLIA]

Wiosną oraz latem 2018 roku loty nadal będą realizowane w poniedziałki i piątki. I to o tych samych porach, co obecnie – wylot ze Lwowa będzie odbywał się o 1:40, a lądowanie w Bydgoszczy – o 2:20 (między miastami występuje godzina różnicy wynikająca ze stref czasowych). W drogę powrotną na Ukrainę samolot LOT-u uda się o 3:10 (lądowanie o 5:30). Lot trwa 80 minut.

– Kontynuacja połączeń to dowód, że jest to kierunek z potencjałem. Pasażerowie to zarówno turyści, jak i przedsiębiorcy rozwijający swoje relacje biznesowe – mówi prezes Tomasz Moraczewski. I dodaje, że loty do Lwowa to doskonała alternatywa dla podróży samochodem, pociągiem czy busem.

Dla pasażerów latających z i na Ukrainę Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej uruchomił linię nocną 37N, która kursuje z placu Kościeleckich. Z centrum miasta autobus rusza w dni lotu o 1:15. Kursy powrotne planowane są o 3:00 oraz 4:00.

Loty do Lwowa zostały zainaugurowane 5 sierpnia. Bilety można kupować na stronie LOT-u oraz w biurach podróży.

 

Powiązane treści