Bydgoszcz
14C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 14 • L 14
16C
Sob
13C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoOficjalnie: Są nowe przypadki koronawirusa. W tym siedem w województwie kujawsko-pomorskim! [AKTUALIZACJA]
17.03.2020 | 08:55

Oficjalnie: Są nowe przypadki koronawirusa. W tym siedem w województwie kujawsko-pomorskim! [AKTUALIZACJA]

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: W bydgoskim szpitalu zakaźnym przebywa obecnie pięć osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Fot. Stanisław Gazda

Do 205 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Są też pierwsze przypadki w województwie kujawsko-pomorskim – jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia jest ich siedem.

O nowych przypadkach ministerstwo poinformowało we wtorek przed godziną dziewiątą. Z najnowszych danych wynika, że na terenie całego kraju pozytywny wynik dały testy kolejnych 28 próbek. Najwięcej, bo wspomnianych siedem, pochodziło z województwa kujawsko-pomorskiego, kolejnych sześć z sąsiedniego województwa pomorskiego, a dalej – po trzy z woj. mazowieckiego, woj. lubelskiego i woj. śląskiego, dwie z woj. małopolskiego i woj. warmińsko-mazurskiego oraz po jednej osobie z woj. opolskiego i zachodniopomorskiego.

Jak podał resort kierowany przez Łukasza Szumowskiego, wszyscy pacjenci „są w stanie stabilnym”. W przypadku siedmiu osób z województwa kujawsko-pomorskiego informacje te potwierdził wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Z danych przekazanych przez jego służby wynika, że pięć osób przebywa w bydgoskim szpitalu zakaźnym, natomiast dwie odbywają kwarantannę w domu. Dwie osoby (kobietę i mężczyznę) określono jako „starsze”, kolejne cztery (trzech mężczyzn i kobietę) – „w sile wieku”, natomiast siódmy z zakażonych to młody mężczyzna. Pięć osób zakażonych pochodzi z Bydgoszczy, po jednej – z powiatu nakielskiego oraz powiatu żnińskiego.

Łącznie liczba zakażeń w skali całego kraju wzrosła do 205. Jeszcze w poniedziałek wieczorem zdiagnozowanych przypadków było 177. Zmarła też kolejna, piąta osoba zakażona koronawirusem. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, to 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Podobnie jak w przypadku pozostałych zmarłych osób, wskazano, że miał on również „choroby współistniejące”.

Od poniedziałku w Bydgoszczy funkcjonuje laboratorium, które może badać próbki pod kątem koronawirusa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
1 rok temu

No trzeba uważać Chciałbym zapytać czy to prawda że u nas nie było testów ??????

Adam
Adam
1 rok temu

Trochę to zaskakujące, że ośrodek ze szpitalem uniwersyteckim, zakaźnym, medycyną sądową, nie był wstanie wykonywać wcześniej testów.

Powiązane treści