Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOgłoszono przetarg na doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Znamy lokalizację
03.06.2021 | 17:27

Ogłoszono przetarg na doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Znamy lokalizację

Na zdjęciu: W Bydgoszczy doświetlono już kilkadziesiąt przejść dla pieszych - m.in. przez ulicę Jagiellońską na wysokości Pałacu Młodzieży.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na doświetlenie kolejnych przejść dla pieszych. Zamówienie podzielono na dwie części – jedna z nich obejmuje doświetlenie przejść w ciągu ulicy Żwirki i Wigury.

W 2021 roku drogowcy kontynuują realizacje świetnie przyjętego przez bydgoszczan – a wprowadzonego po naciskach mieszkańców i lokalnych stowarzyszeń – programu doświetlenia przejść dla pieszych. Tegoroczne plany są jednak skromniejsze niż w ostatnich latach. W ogłoszonym 2 czerwca przetargu ZDMiKP zleca postawienie dodatkowych latarni w 11 miejscach (w 2020 roku dokonano 15 inwestycji). Zamówienie jest podzielone na dwie części; pierwsza obejmuje następujące lokalizacje:

  • Nad Torem – Żnińska (dwa przejścia)
  • Inowrocławska – Brzozowa – Bielicka (trzy przejścia),
  • Sułkowskiego – Czerkaska (dwa przejścia),
  • Wojska Polskiego – Łukasiewicza (dwa przejścia bez torowiska)
  • Wojska Polskiego – Baczyńskiego (trzy przejścia)
  • Nakielska – Wrocławska – Dolina (jedno przejście)
  • Akademicka – Igrzyskowa (przejście bez torowiska)

Druga część przetargu obejmuje cztery lokalizacje w ciągu ulicy Żwirki i Wigury – przy skrzyżowaniach z Kcyńską, Jaskółczą i Kossaka (jedno przejście) oraz Gołębią (dwa przejścia). Postępowanie potrwa do 17 czerwca – zgodnie z dokumentacją, termin wykonania zamówienia dla obu części ma wynosić od minimum 140 dni do maksimum 160 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Kryteriami oceny ofert są: cena – 60% wagi, termin wykonania robót budowlanych – 10%, gwarancja – 20% oraz doświadczenie projektanta – 10 %. W budżecie miasta na 2021 rok na doświetlenie przejść zapisano pół miliona złotych – ostateczny koszt tegorocznych robót poznamy po rozstrzygnięciu postępowania.

Warto przypomnieć, że w ostatnich tygodniach na zlecenie ZDMiKP doświetlono przejście dla pieszych przez ulicę Powstańców Wielkopolskich przy budynku Komendy Wojewódzkiej Policji, a wcześniej także „zebry” na Żeglarskiej przy skrzyżowaniu z Ludwikowo.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lalal
Lalal
7 miesięcy temu

Doświetlone przejście dla pieszych to powinien być już standard przy wszystkich inwestycjach i remontach ulic

Powiązane treści