Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS po raz dziesiąty

Dodano: 01.05.2018 | 16:49

Na zdjęciu: Fragment plakatu.

Fot. Materiały organizatora.

W maju 2018 roku odbędzie się już dziesiąta edycja stworzonego przez bydgoską młodzież z VI Liceum Ogólnokształcącego, Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS, skierowanego do młodych twórców w wieku od 15 do 24 lat. Popularność konkursu z roku na rok rośnie, a kolejne edycje przyciągają coraz więcej uczestników, którzy podejmują się próby stworzenia filmów fabularnych, reportaży, animacji czy teledysków.

Finał konkursu odbędzie się w Bydgoszczy, od 17 do 18 maja, a młodzi filmowcy, którzy zakwalifikują się do finału, będą mieli okazję obejrzeć produkcje swoich rówieśników, jak również filmy nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu.

17 maja w godz. 10:00 – 15:00 w Kinie Orzeł Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się przegląd filmów zakwalifikowanych do finału. Razem z widzami, filmy oceniać będzie profesjonalne Jury, składające się z cenionych w Polsce specjalistów z szeroko pojętej dziedziny kinematografii. W tym roku grono naszego Jury zasilą: kreatywny duet reżyserski, Katarzyna Kijek i Przemysław Adamski, wielokrotnie nagradzany w Polsce i zagranicą na najważniejszych światowych festiwalach animacji; doświadczony operator filmowy i fotograf, Patryk Kin; scenografka, Aleksandra Kierzkowska oraz filmoznawczyni, filozofka i dziennikarka dr Magdalena Wichrowska.

17 maja na dziedzińcu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na Starym Rynku od godziny 21:00 rozpocznie się Kino Letnie pod gołym niebem, podczas którego będzie można obejrzeć filmy nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu.

W piątek 18 maja podczas Gali Finałowej o godz. 18:00 poznamy tegorocznych laureatów, obejrzymy nagrodzone produkcje i wręczone zostaną nagrody w czterech głównych kategoriach oraz specjalna, przyznawana przez publiczność nagroda Grand Prix. Z okazji tej edycji, organizatorzy postanowili wprowadzić całkiem nowe wyróżnienie, czyli statuetkę dla najlepszego aktora.

10. Ogólnopolski Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS w tym roku otrzymał zaszczytny tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej i współfinansowany jest ze środków Bydgoskich Grantów Oświatowych. Współorganizatorami konkursu są Miejskie Centrum Kultury, Kino Orzeł oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy. KLAPS otrzymał patronaty m. in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Prezydenta Bydgoszczy i Fundacji Tumult (organizatora Camerimage).

Pasjonaci kina zaproszeni są do wzięcia udziału w organizowanych od 17 do 18 maja filmowych atrakcjach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!