Bydgoszcz
2C
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 2
9C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
3C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOgraniczenie przemieszczania się w święta? Rzecznik rządu wyjaśnia słowa Morawieckiego
22.11.2020 | 08:32

Ograniczenie przemieszczania się w święta? Rzecznik rządu wyjaśnia słowa Morawieckiego

Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki przedstawił w sobotę strategię rządu w walce z koronawirusem.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wiele pytań wywołały słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który podczas sobotniej konferencji mówił o pracy nad możliwościami prawnymi umożliwiającymi wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się na święta. Jego wypowiedź tłumaczył już rzecznik rządu Piotr Muller.

W trakcie konferencji Morawiecki zaapelował, aby nadchodzące święta spędzać w wąskim gronie domowników i uniknąć podróży między miastami. Jego zdaniem ma to fundamentalne znaczenie w kwestii dalszego rozwoju pandemii. – Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się – zapowiedział premier.

Słowo o planowanym ograniczeniu przemieszczania się wzbudziły dużo pytań i niesprawdzonych plotek na temat planów rządu. Tłumaczył je później rzecznik rządu Piotr Muller. W rozmowach z PAP i Onetem doprecyzował on, że ograniczenia w przemieszczaniu się mogłyby zostać wprowadzone w przypadku narodowej kwarantanny, czego wciąż nie można wykluczyć. – Mamy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie – mówił rzecznik, dodając, że prawdopodobne jest wprowadzenie kwarantanny dla osób przyjeżdżających z zagranicy.

Przypomnijmy, że podczas sobotniej konferencji poinformowano, że od przyszłej soboty (28.11) otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym zostaną placówki handlowe. Do 27 grudnia zamknięte pozostaną punkty gastronomiczne, kina, teatry i siłownie. Nauka zdalna funkcjonować będzie zaś przynajmniej do przerwy świątecznej, a tuż po niej – między 4 a 17 stycznia – we wszystkich województwach odbędą się ferie zimowe.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 213 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
3 miesięcy temu

Czyli jedno wiem to że nic nie wiem .

Powiązane treści