Bydgoszcz
6C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 8 • L 4
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
20C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOgród Botaniczny do renowacji
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
14.01.2018 | 12:08

Ogród Botaniczny do renowacji

Na zdjęciu: Ogród Botaniczny UKW w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

Projekt rewitalizacji Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego znalazł się na liście podstawowej projektów inwestycyjnych w naborze propozycji projektów do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy.

Ogród Botaniczny będący własnością UKW jest przyrodniczą perłą na mapie Bydgoszczy. Niestety, jego infrastruktura jest już w takim stanie, że nie obejdzie się bez gruntownej modernizacji i rozbudowy.

Ogród Botaniczny służy nie tylko celom naukowo-dydaktycznym Uczelni. Jest także miejscem rekreacji i wypoczynku mieszkańców Bydgoszczy, szczególnie ze Śródmieścia, Bocianowa i Starego Miasta. Z tego względu projekt rewitalizacji Ogrodu Botanicznego oceniony został jako inwestycja ogólnodostępna z przeznaczeniem na cele społeczne, uwzględniające przeznaczenie terenu oraz obiektów Ogrodu Botanicznego UKW na miejsce spotkań integracyjnych, wypoczynek i rekreację dla wszystkich zainteresowanych. Ogród ma stać się jeszcze bardziej otwarty, poszerzyć ofertę edukacji przyrodniczej dla dzieci, młodzieży czy seniorów.

Zaplanowano m. in. dostosowanie infrastruktury Ogrodu do potrzeb osób niepełnosprawnych, zwiększenie dostępności ścieżki edukacyjnej poprzez wymianę nawierzchni placów i chodników,  rozbudowę budynku parterowego na cele dydaktyczne i kulturalne, remont i rozbudowę budynku „nad stawem” na cele dydaktyczne i społeczne, postawienie dwóch wiat przeznaczonych do celów dydaktycznych i społecznych, wymianę eternitowego pokrycia dachowego w jednym z budynków, umieszczenie pomostu na stawie, uzupełnienie ogrodzenia, zainstalowanie nowego oświetlenia Ogrodu wraz z monitoringiem.

Całkowity szacunkowy koszt inwestycji obliczony został na kwotę 1.084.612 zł brutto, z czego 625.268 zł sfinansowane zostanie z pozyskanych przez UKW środków europejskich, dzięki wpisaniu projektu do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy.


Powiązane treści