Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ogród Botaniczny UKW będzie otwarty po majówce

Dodano: 27.04.2023 | 11:12

Na zdjęciu: Ogród Botaniczny UKW przechodzi rewitalizację.

Fot. Filip Kowalkowski/archiwum

Trwające prace rewitalizacyjne wpływają na termin otwarcia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Odwiedziny tego pięknego miejsca będą możliwe od 8 maja.

Prace rewitalizacyjne w Ogrodzie Botanicznym UKW rozpoczęły się w 2021 roku. Obejmują one m.in. przebudowę budynków magazynowo-gospodarczych z częściową zmianą ich przeznaczenia – powstanie nowoczesny obiekt wyposażony w salę dydaktyczną. Projekt uwzględnia także gruntowny remont budynku nad stawem, budowę pomostu oraz instalację nowych systemów wodociągowych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania oraz elektrycznych.

Zależy nam na tym, aby także w tym roku, jak najszybciej udostępnić ogród dla odwiedzających. Dlatego, mimo trwających prac budowlanych, podjęliśmy decyzję o otwarciu jego części od 8 maja – wyjaśnia pełnomocnik dziekana wydziału nauk biologicznych ds. Ogrodu Botanicznego UKW, dr hab. Barbara Waldon-Rudzionek, prof. uczelni.


CZYTAJ TAKŻE: Nowy kierunek na UKW. Wydział nauk o polityce i administracji poszerza swoją ofertę


Zwiedzający ogród UKW muszą jednak liczyć się z utrudnieniami. – Te części Botanika, w których nadal trwają prace remontowe, ze względów bezpieczeństwa pozostaną wydzielone taśmami. Wejście będzie możliwe tylko od strony al. Powstańców Wielkopolskich – dodaje pełnomocnik.

Ogród Botaniczny UKW – godziny otwarcia

Ogród Botaniczny UKW w maju będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00. Od 1 czerwca godziny zostaną wydłużone: w dni powszednie będzie czynny do godz. 18:00, a w weekendy i święta w godz. 10:00 – 18:00.

Rewitalizacja „Botanika” zakończy się w tym roku. Oficjalne otwarcie ogrodu planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments