Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOgromny pożar firmy. Strażacy: „Co chwilę słychać było wybuchający olej w beczkach” [ZDJĘCIA]
01.10.2017 | 21:12

Ogromny pożar firmy. Strażacy: „Co chwilę słychać było wybuchający olej w beczkach” [ZDJĘCIA]

Na miejscu pracowało aż 25 zastępów straży pożarnej.

Na zdjęciu: Ogień gasiło kilkudziesięciu strażaków.

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Pakości

W sobotni wieczór w miejscowości Wapienno, w gminie Barcin, doszło do ogromnego pożaru. Na miejscu działało aż 25 zastępów straży pożarnej z kilku powiatów. 

Informacja o pożarze dotarła do strażaków po godzinie 22:00. Na terenie firmy utylizacji i kasacji aut paliło się składowisko elementów samochodów, budynki socjalne, pojazdy oraz beczki z olejem. Ogień gasiło kilkudziesięciu strażaków. Byli wśród nich między innymi przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakości. – Podczas dojazdu, z oddali było widać kłęby unoszącego się czarnego dymu oraz łunę ognia. Co chwilę słychać było wybuchający olej w beczkach. Sytuacja była bardzo groźna, a pożar rozprzestrzeniał się szybko na kolejne hałdy – relacjonują strażacy.

Ogień udało się opanować po kilku godzinach, lecz całkowite dogaszenie pożaru nastąpiło dopiero w niedzielne popołudnie. Strażacy szacują, że powierzchnia pożaru wyniosła około 700 mkw.

 

 


Powiązane treści