Bydgoszcz
28C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 9km/h SE
H 28 • L 28
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleOkazja czyni złodzieja. Nawet, gdy chodzi o parówki i szynki
30.10.2018 | 17:32

Okazja czyni złodzieja. Nawet, gdy chodzi o parówki i szynki

Policjanci zatrzymali sprawcę dzięki informacjom od anonimowego świadka.

Na zdjęciu: 30-letni mężczyzna wykorzystał okazję, aby ukraść kilkanaście kilogramów wędlin. Długo nie nacieszył się jednak łupem.

Fot. FreeImages / Łukasz Plewnia / Flickr

Dość nietypowy łup ma na swoim koncie 30-letni mieszkaniec Mogilna. W miniony piątek ukradł sprzed jednego z miejscowych sklepów mięsnych… 12 kilogramów wędlin.

Trudno zrozumieć, co kierowało mężczyzną, który około godziny piątej przejeżdżał na rowerze koło wspomnianego sklepu. 30-latek zatrzymał się koło samochodu dostawczego, z którego wyładowywano właśnie towar i – wykorzystując moment, gdy nikogo nie było przy aucie – ukradł skrzynkę z dwunastoma kilogramami szynek oraz parówek.

Sprawcy wydawało się, że wybrał najdogodniejszy z możliwych momentów. Tyle że mylił się. Personel sklepu o kradzieży został poinformowany przez anonimowego świadka, który widział całe zajście. Wiadomość o kradzieży dotarła także do mogileńskich policjantów.

Tym ustalenie sprawcy nie zajęło zbyt wiele czasu. Ustalili personalia złodzieja i dokonali w jego mieszkaniu przeszukania. W jego trakcie znaleziono u 30-latka część skradzionego towaru.

Za swój czyn mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Wartość skradzionych wędlin to – bagatela – 272 złote.


Powiązane treści