Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 3 • L 3
9C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleOkazja czyni złodzieja. Nawet, gdy chodzi o parówki i szynki
wedliny_kradziez_mogilno_FreeImages
30.10.2018 | 17:32

Okazja czyni złodzieja. Nawet, gdy chodzi o parówki i szynki

Policjanci zatrzymali sprawcę dzięki informacjom od anonimowego świadka.

Na zdjęciu: 30-letni mężczyzna wykorzystał okazję, aby ukraść kilkanaście kilogramów wędlin. Długo nie nacieszył się jednak łupem.

Fot. FreeImages / Łukasz Plewnia / Flickr

Dość nietypowy łup ma na swoim koncie 30-letni mieszkaniec Mogilna. W miniony piątek ukradł sprzed jednego z miejscowych sklepów mięsnych… 12 kilogramów wędlin.

Trudno zrozumieć, co kierowało mężczyzną, który około godziny piątej przejeżdżał na rowerze koło wspomnianego sklepu. 30-latek zatrzymał się koło samochodu dostawczego, z którego wyładowywano właśnie towar i – wykorzystując moment, gdy nikogo nie było przy aucie – ukradł skrzynkę z dwunastoma kilogramami szynek oraz parówek.

Sprawcy wydawało się, że wybrał najdogodniejszy z możliwych momentów. Tyle że mylił się. Personel sklepu o kradzieży został poinformowany przez anonimowego świadka, który widział całe zajście. Wiadomość o kradzieży dotarła także do mogileńskich policjantów.

Tym ustalenie sprawcy nie zajęło zbyt wiele czasu. Ustalili personalia złodzieja i dokonali w jego mieszkaniu przeszukania. W jego trakcie znaleziono u 30-latka część skradzionego towaru.

Za swój czyn mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Wartość skradzionych wędlin to – bagatela – 272 złote.


Powiązane treści