Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleOlbrzymi pożar w regionie. Gaszenie ognia może potrwać nawet kilkanaście godzin! [WIDEO]
straż pożarna, policja_na sygnale_wypadek_kujawsko-pomorskie - MR
13.11.2020 | 18:56

Olbrzymi pożar w regionie. Gaszenie ognia może potrwać nawet kilkanaście godzin! [WIDEO]

Na zdjęciu: Na miejscu akcji obecnych jest aż siedemnaście zastępów straży pożarnej.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Aż siedemnaście zastępów straży pożarnej walczy od kilkudziesięciu minut z pożarem składowiska opon w Raciniewie koło Unisławia, około 30 kilometrów od Bydgoszczy.

Jak się dowiedzieliśmy, zgłoszenie o ogniu, który rozprzestrzeniał się w szybkim tempie przy ulicy Dębowej we wspomnianym Raciniewie, dotarło do strażaków około 17:30. Na miejsce byli oddelegowywani kolejni strażacy. Obecnie z pożarem walczy ich już kilkudziesięciu.

Ze względu na charakterystykę pożaru czeka ich długa akcja gaśnicza. – Trzeba liczyć się zapewne z kilkoma godzinami walki z ogniem – sugerujemy w rozmowie ze st. kpt. Tomaszem Guzkiem, oficerem prasowym Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie (Raciniewo znajduje się bowiem na terenie powiatu chełmińskiego). – Oby tylko tyle – słyszymy w odpowiedzi. Niewykluczone, że dogaszanie ognia potrwa dłużej i akcja zajmie całą noc.

Strażacy z OSP Unisław, którzy jako jedni z pierwszych zameldowali się na miejscu, udostępnili kilkudziesięciosekundową transmisję, na którą widać wysokie płomienie. Apelują, aby nie utrudniać jednostkom dotarcia na miejsce, gdyby potrzebne były dodatkowe siły. Ulica Dębowa to jedna z głównych ulic Raciniewa, prostopadła do drogi wojewódzkiej nr 551 biegnącej od Strzyżawy (niedaleko mostu Fordońskiego i wjazdu do Bydgoszczy).

Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Będzie je, po zakończeniu akcji, badała policja we współpracy z biegłymi z zakresu pożarnictwa.

Jak przekazał nam st. kpt. Guzek, w wyniku pożaru żadna osoba nie została poszkodowana.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści