Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOlbrzymia tragedia na drodze w regionie. Trzy ofiary śmiertelne wypadku! [AKTUALIZACJA]
19.02.2018 | 14:10

Olbrzymia tragedia na drodze w regionie. Trzy ofiary śmiertelne wypadku! [AKTUALIZACJA]

Do zdarzenia doszło po godzinie trzynastej - informują kujawsko-pomorscy strażacy.

Na zdjęciu: Do wypadku zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. Na miejscu pojawią się jednak także helikoptery ratunkowe.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Do tragicznego w skutkach wypadku samochodu ciężarowego oraz busa doszło w poniedziałkowe wczesne popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 252 w miejscowości Zakrzewo w powiecie aleksandrowskim. Trzy osoby poniosły śmierć na miejscu.

O zdarzeniu dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu poinformował krótko po godzinie 13:30. Poza trzema ofiarami śmiertelnymi dwie kolejne osoby poszkodowane w momencie udzielania im pomocy były nieprzytomne. Na miejsce lecą już dwa zespoły Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pracuje tam również pięć zastępów strażaków.

Droga w rejonie wypadku jest całkowicie zablokowana.

[AKTUALIZACJA]

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że bus marki Volkswagen zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki DAF. W wyniku zderzenia na miejscu zginęły trzy osoby – kierowca oraz dwie pasażerki, a kolejne dwie walczą o życie w szpitalu. Jak poinformował portal Pomorska.pl, bus należał do Urzędu Gminy Zakrzewo, który w momencie wypadku przewoził pracowników urzędu.


Powiązane treści