Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Olimpia jak Zawisza. Sponsorem klubu ma zostać Energa

Dodano: 10.03.2023 | 09:32

Na zdjęciu: Olimpia jest obecnie wiceliderem 3 ligi.

Fot. Szymon Fiałkowski

Energa zostanie nowym sponsorem Olimpii Grudziądz. W piątek współpraca ma zostać oficjalnie ogłoszona, o czym poinformował radny Sławomir Szymański.

– Moje grudniowe spotkanie w siedzibie Energa SA w Gdańsku i rozmowy z panią Adranną Sikorską, wiceprezesem Zarządu Energa Grupa Orlen otworzyło drogę do rozpoczęcia współpracy z Olimpią Grudziądz – pochwalił się w czwartek na Facebooku grudziądzki radny PiS Sławomir Szymański.

Od już kilku lat mówi się o niełatwej sytuacji finansowej klubu z Grudziądza. Teraz działaczom może być nieco łatwiej, gdyż wsparcie Energii powinno wyraźnie wzmocnić klubowy budżet.

Co ciekawe, Olimpia będzie już piątym klubem w 2 grupie 3 ligi sponsorowanym przez Energę. Na podobne wsparcie mogą liczyć Cartusia Kartuzy, Bałtyk Gdynia, Zawisza Bydgoszcz (od sierpnia 2021) oraz od niedawna również Gedania Gdańsk.

Ile ma wynosić wsparcie przekazane Olimpii? Tego podobnie jak w przypadku sponsoringu Zawiszy oficjalnie nie wiadomo. Przy okazji ogłoszenia parę tygodni temu współpracy Energi z Gedanią Gdańsk serwis trojmiasto.pl podawał, że na mocy rocznej umowy klub może liczyć na 150 tysięcy złotych.

Olimpia jest jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w rozgrywkach 3 ligi. Obecnie traci punkt do liderujących rezerw Pogoni Szczecin. W sobotę zagra na wyjeździe z szóstym w tabeli Świtem Skolwin.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
1 rok temu

Zdecydowanie nie jak Zawisza. Olimpia dostanie mniej więcej tyle, co Gedania.

mikro
mikro
1 rok temu

70 tysięcy dostali hahahah