Przelotne opady
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
Metropolia BydgoskaREGIONSportOlimpia przegrała ważny mecz. Jak teraz wygląda sytuacja w II lidze?
18.04.2021 | 19:39

Olimpia przegrała ważny mecz. Jak teraz wygląda sytuacja w II lidze?

Na zdjęciu: Olimpia Grudziądz przegrała dziś z Pogonią Siedlce.

Piłkarze Olimpii Grudziądz przegrali w niedzielę z Pogonią Siedlce 1:2. Ich sytuacja w walce o utrzymanie w II lidze jest coraz trudniejsza.

Wydawało się, że w spotkaniu z Pogonią, plasującą się w drugiej połowie tabeli, grudziądzanie mogą pokusić się o zdobycz punktową. Jednak już w 14. minucie zespół z Siedlec wyszedł na prowadzenie po golu Macieja Górskiego, a jeszcze przed przerwą wychowanek Zawiszy Oskar Repka zdobył bramkę na 2:0. Olimpię stać było jedynie na trafienie Jose Embalo w 90. minucie z rzutu karnego.

Po rozegraniu 26 spotkań Olimpia ma na swoim koncie 23 punkty i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W strefie spadkowej znajdują się jeszcze Lech II Poznań (24 punkty) i Olimpia Elbląg (25 punktów),  a w bezpośrednim kontakcie z tymi zespołami są Błękitni Stargard z dorobkiem 26 oczek. Kolejne drużyny – Znicz Pruszków i Bytovia Bytów – mają już po 29 punktów.

W następny weekend strata Olimpii może się tylko powiększyć, bo grudziądzanie będą pauzować. Później czekają ich trzy decydujące spotkania z rywalami w walce o utrzymanie – w Pruszkowie, u siebie z Olimpią Elbląg i w Stargardzie.

Sytuacja w II lidze jest też niekorzystna dla zespołów z województwa kujawsko-pomorskiego grających poziom niżej. Jeśli bowiem Olimpia, Lech II i Błękitni spadną do III ligi, to utrzyma się w niej nie piętnaście, a zaledwie dwanaście drużyn. Obecnie to właśnie Unia Janikowo jest 12., a Pomorzanin Toruń – 15.