Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
9C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOpera Nova wybiera się do Opery Leśnej
05.07.2016 | 10:17

Opera Nova wybiera się do Opery Leśnej

Od jutra artystyczna "ewakuacja", by 8 i 9 lipca wystąpić na deskach Opery Leśnej w Sopocie.

Na zdjęciu: Plakat.

Fot. materiały organizatora

Jutro (środa) co dwie godziny, począwszy od godz.9. do 13. pod rampę załadunkową podjeżdżać będzie tir, do którego ładowane będą elementy scenografii, w tym wspaniałe ażurowe schody oraz gigantyczny żyrandol, najsłynniejszy bodaj „rekwizyt” w historii Opery Nova.

Wywiezienie z macierzystego teatru tak gigantycznej produkcji, jaką jest spektakl „Barona cygańskiego” w bydgoskiej Operze Nova i przeniesienie jej na scenę Opery Leśnej w Sopocie, to nie lada wyczyn. W Operze Nova od kilku dni trwa wielkie pakowanie: załadowano już ponad 300 wspaniałych kostiumów. Na wyjazd szykuje się osiem pań garderobianych, cztery fryzjerki-charakteryzatorki, dwudziestu siłaczy z ekipy technicznej (w tym specjalnie doangażowani), 5 akustyków.  Po przyjeździe do Sopotu, z czwartku  do piątku rana na scenie trwać będzie ustawianie świateł.

Soliści i cały zespół artystyczny wyjeżdżają z Bydgoszczy w piątek, Od godz.16.rozpocznie się próba generalna w Operze Leśnej.

Przedstawienia operetki Johanna Straussa „Baron cygański” – gościnne występy bydgoskiej Opery Nova w Operze Leśnej w Sopocie: 8 i 9 lipca o godz.20 – będą „artystyczną wizytówką” Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na spektakle u siebie Opera Nova zaprosi ponownie od 7 września.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści