Bydgoszcz
8C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 7
18C
Czw
13C
Pt
16C
Sob
14C
Nd
21C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOpłatek bydgoskich AK-owców [ZDJĘCIA]
Opłatek AK-owców
11.01.2017 | 15:16

Opłatek bydgoskich AK-owców [ZDJĘCIA]

Wśród kombatanów było kilku 90-latków!

Na zdjęciu: Opłatkowe życzenia dla 90-letniego Leona Piotrowskiego.

Fot. Stanisław Gazda

Spotkania opłatkowe bydgoskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej mają już wieloletnią tradycję. Dzisiaj miało miejsce kolejne.

„Do szopy, hej pasterze” – wspólnym odśpiewaniem tej popularnej kolędy rozpoczęło się doroczne opłatkowe spotkanie członków  i sympatyków bydgoskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Uczestniczyli w nim m.in. wicewojewoda bydgoski Józef Ramlau oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.

-Bardzo się cieszymy, gdy podczas umownego sprawdzenia obecności okazuje się, że nikogo z naszego grona nie zabrakło. Bo jest to spotkanie ludzi, których łączy więź zarówno tego, co przeżyli, jak też tego co przed nimi. Możemy pochwalić się przynależnością do naszego związku nawet 90-latków, takich jak Leon Piotrowski – powiedział nam wiceprezes Zarządu Okręgu Bydgoskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej kpt. rez. Piotr Mądry.

Leon Piotrowski z okazji urodzin otrzymał list gratulacyjny i usłyszał od wszystkich zebranych chóralne „Sto lat!” To także taka piękna tradycja w środowisku bydgoskich kombatantów. W liście czytamy m.in. „Składamy Szanownemu Jubilatowi najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia, samopoczucia, pogodnych i szczęśliwych dni oraz wszelkiej pomyślności na co dzień. Jednocześnie wyrażamy ogromne uznanie za aktywny udział w życiu Związku”.

Józef Ramlau, dziękując za zaproszenie na spotkanie opłatkowe bydgoskich kombatantów powiedział, iż jego obecność jest spłaceniem długu wdzięczności, który zaciągnął wobec akowskiego środowiska, albowiem jego obydwoje, nieżyjący już rodzice byli również członkami AK. Wszystkim obecnym życzył przede wszystkim zdrowia.

Po wysłuchaniu, przeczytanego przez kapelana parafii wojskowej w Bydgoszczy ks. Zenona Surmę  fragmentu z Pisma Świętego, mówiącego o narodzinach Jezusa oraz życzeń Biskupa Polowego WP i  po odmówieniu modlitwy „Ojcze nasz”, zebrani na opłatkowym spotkaniu podzielili się ze sobą opłatkiem składając sobie nawzajem noworoczne życzenia.


Powiązane treści