Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Orlik w Koronowie. Czy obiekt doczeka się remontu?

Dodano: 06.12.2022 | 11:30

Na zdjęciu: Orlik w Koronowie czeka na remont.

Fot. MGOSiR w Koronowie

Orlik przy ul. Pomianowskiego w Koronowie był pierwszym tego typu miejscem na terenie gminy. Chętnie korzystają z niego dzieci i młodzież, a boisko służy także uczniom Szkoły Podstawowej nr 1. Niestety, stan kompleksu zaczął się pogarszać.

Kompleks boisk sportowych „Moje Boisko Orlik 2012” powstał na zapleczu Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie w 2008 roku. W jego skład wchodzą boisko piłkarskie o sztucznej nawierzchni o wymiarach 30×60 metrów, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej o wymiarach 20×40 metrów z wyznaczonymi strefami do gry w piłkę ręczną, piłkę siatkową, tenisa ziemnego, koszykówki, a także pawilony zawierające szatnie, natryski i sanitariaty.

Na obiekcie odbywają się zajęcia wychowania fizycznego, z orlika chętnie korzystają także miejscowe dzieci i młodzież oraz trenują tutaj kluby sportowe jak Victoria Koronowo. Niestety, z biegiem lat stan techniczny obiektu zaczął się pogarszać. Dlatego tutejsze władze samorządowe postanowiły powalczyć o remont. Z pomocą przyszedł rządowy program modernizacji popularnych orlików.

W wyniku naborów złożonych zostało 300 wniosków inwestycyjnych. Kwota ponad 49,5 mln zł pozwoli na dofinansowanie 181 wniosków – czyli ponad połowę wszystkich złożonych. Niedawno Ministerstwo Sportu i Turystyki przedstawiło listę 181 wniosków wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania. Na liście znalazł się wniosek Gminy Koronowo pn. „Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko-ORLIK 2012” w Koronowie”. Wnioskowana kwota to 499 tys. zł.

W tym momencie trwa ocena merytoryczna (techniczna i ekonomiczna) każdego ze złożonych wniosków. Ostateczną decyzję poznamy w najbliższym czasie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
1 rok temu

Obiekt który jest użytkany od rana do nocy powinien być wyremontoway. Oby udało się zdobyć te środki. Trzyma kciuki