Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Bydgoszczy. Ruszają przygotowania

Dodano: 16.12.2023 | 10:25

Na zdjęciu: Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Bydgoszczy już po raz jedenasty.

Fot. Archiwum

„W jasełkach leży” – pod takim hasłem już po raz jedenasty przejdzie w sobotę, 6 stycznia 2024 r., ulicami Bydgoszczy Orszak Trzech Króli.

Organizatorzy orszaku podali właśnie pierwsze informacje dotyczące trasy wydarzenia. To rozpocznie się o 11:30 uroczystą mszą świętą w Bazylice pw. św. Wincentego A’Paulo, którą sprawować będzie ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk. Liturgia ma potrwać około półtorej godziny i po jej zakończeniu uczestnicy wyruszą w marszu.

Trasa marszu prowadzić będzie z Bazyliki, ulicami: Sieńki, Piotrowskiego, Jagiellońską, Focha, Mostową do Starego Rynku, gdzie na dużej scenie trzej królowie złożą dary i oddadzą pokłon nowonarodzonemu Jezusowi. – Wydarzenie będzie okazją do wspólnego śpiewania kolęd i radosnego przeżywania święta Trzech Króli. Pochód poprowadzą Kacper, Melchior i Baltazar w strojach odpowiadających wydarzeniom opisanym w Ewangelii – zapowiadają organizatorzy i dodają, że królowie pojadą na koniach i wielbłądzie. – Atrakcyjność wizualną orszaku z pewnością podnoszą stroje królewskie oraz kolorowe stroje orszaków – podkreślają.

Hasło Orszaku Trzech Króli 2024 brzmi „W jasełkach leży” jest fragmentem XVII – wiecznej kolędy „Nowy rok bieży”, zapraszającej do oddania chwały małemu Dzieciątku. Hasło nawiązuje do 800-lecia pierwszego przedstawienia jasełkowego, zorganizowanego przez św. Franciszka. – Pragniemy, aby tradycja rozpoczęta przez świętego Franciszka z Asyżu, którą pielęgnujemy uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli trwała przez kolejne lata i opowiadała światu o cudzie narodzin Zbawiciela – kończą.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments