Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Bydgoszczy. Znamy trasę tegorocznego przemarszu

Dodano: 24.12.2021 | 19:02

Na zdjęciu: W tym roku, uczestnicy Orszaku Trzech Króli przejdą ze Starego Rynku pod Bazylikę pw. św. Wincentego A'Paulo.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Po raz dziewiąty ulicami Bydgoszczy przejdzie w czwartek (6 stycznia) Orszak Trzech Króli. Poznaliśmy już pierwsze szczegóły.

Przypomnijmy, że w tym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne, tradycyjny orszak się nie odbył. Trzej Królowie przy śpiewie kolęd przeszli ze Starego Rynku do Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła na placu Wolności. Trwają za to intensywne prace nad organizacją orszaku, który ulicami miasta przejdzie 6 stycznia.

Uczestnicy orszaku spotkają się 6 stycznia w samo południe na Starym Rynku, a kwadrans później zaplanowano przemarsz, który poprowadzony zostanie ulicami: Mostową, Focha, Gdańską, Krasińskiego, Markwarta, Alejami Ossolińskich do Bazyliki pw. św. Wincentego A’Paulo. Tam o 12:45 oddany zostanie pokłon dzieciątku Jezus.

O 13:00 koncelebrowana będzie uroczysta msza św., którą sprawować będzie ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk. – W tegorocznym orszaku, świętą rodziną będą Maria i Tomasz Pietrzak z siedmiomiesięcznym Franusiem – przekazują organizatorzy orszaku, a głównymi aktorami będą Ryszard Kochański (wystąpi w roli Króla Europy), Patric Abdoul-Turkosz (Król Azji) i Ernest Essuman Mensah (Król Afrykański).

Więcej szczegółów związanych z orszakiem, organizatorzy mają ujawnić podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

0 0 votes
Article Rating
Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Bydgoszczy. Znamy trasę tegorocznego przemarszu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments