Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoOrszak Trzech Króli w Bydgoszczy. W tym roku w innej formule i bez publiczności
02.01.2021 | 19:45

Orszak Trzech Króli w Bydgoszczy. W tym roku w innej formule i bez publiczności

Na zdjęciu: Organizatorzy Orszaku Trzech Króli mówili o tegorocznej edycji, która odbędzie się zupełnie inaczej, niż miało to miejsce w latach wcześniejszych.

Fot. Jakub Soboczyński

„Panu dzięki oddawajmy” – to hasło tegorocznego, VIII Orszaku Trzech Króli, który w środę (6 stycznia) przejdzie w Bydgoszczy. Będzie miał jednak zupełnie inny przebieg, niż te wcześniejsze.

Przede wszystkim, w tym roku orszak zostanie zorganizowany bez udziału publiczności. Hasło tej edycji orszaku to „Panu dzięki oddawajmy”. – Chcemy tym hasłem podkreślić naszą wdzięczność Bogu za wiele otrzymanych od Niego darów i łask – mówił podczas sobotniego (2 stycznia) spotkania z dziennikarzami Marek Piątkowski, przedstawiciel organizatorów orszaku. – W tym roku dziękujemy szczególnie za to, że dziesięć lat temu, dzień 6 stycznia stał się w Polsce ponownie dniem wolnym od pracy po ponad 50-letniej przerwie – dodał.

Znamy także program tegorocznego orszaku, który będzie w mocno ograniczonej formule. Około 12:00, trzej królowie (każdy z osobna) przybędą na bydgoski Stary Rynek, skąd przejdą ulicami: Mostową, Focha i Gdańską do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła na plac Wolności, gdzie pokłonią się dzieciątku i złożą dary. – Wszystko odbędzie się w granicach obowiązującego prawa związanego z pandemią – zapewniają organizatorzy i dodają, że do kościoła mogą wejść wraz z aktorami 63 osoby.

ZOBACZ: Zdjęcia z ubiegłorocznego Orszaku Trzech Króli

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści