Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Osadzeni z Koronowa stworzyli… karmniki dla ptaków. To efekt współpracy z Nadleśnictwem Czersk

Dodano: 06.12.2022 | 06:07

Na zdjęciu: Rozwija sié współpraca Zakładu Karnego w Koronowie z Nadleśnictwem Czersk.

Fot. por. Wojciech Górski

W ramach trwającego porozumienia Służby Więziennej z Lasami Państwowymi koronowscy osadzeni pod okiem więzienników wykonali karmniki dla ptaków.

– Pomimo zimowej aury na zewnątrz kwitnie współpraca Zakładu Karnego w Koronowie z Nadleśnictwem Czersk – zapewnia por. Wojciech Górski z koronowskiego ZK.

– Zaczęło się od pytania co skazani, którzy przebywają za wysokim murem, mogą zrobić dla lasu. Odpowiedzią na to pytanie były zajęcia ergoterapii tj. terapii zajęciowej, a narzędziem zasoby czasowe osadzonych. Z przekazanych przez nadleśnictwo desek skazani, którzy przebywają w oddziale terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzeniem umysłowym, pod okiem terapeuty zajęciowego stworzyli prototyp karmnika, a następnie wykonali setki gotowych karmników. Leśnicy zainstalowali już karmniki, aby służyły ptakom w trakcie nadciągającej zimy – dodaje funkcjonariusz.

Mundurowi podkreślają, że korzystając z dostępnych narzędzi i partnerstwa z Lasami Państwowymi kadra koronowskiej jednostki poprzez zaangażowanie osadzonych w różne aktywności stara się budować ich świadomość dla otaczającego świata. Skazani podczas zajęć niejednokrotnie przyznają, iż przed osadzeniem nie robili nic dla innych, nie zauważali problemów i trudności. jakie występują w środowisku. Zmiana, która dokonuje się w przestępcach odbywających karę w zakładzie karnym zaczyna się od małych kroków, dostrzeżenia najmniejszej wewnętrznej potrzeby zmiany świata.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments