Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeOsiedlowe derby Bydgoszczy dla Fordonu. Wisła pokonuje MOKS Piaski [ZDJĘCIA]
08.08.2020 | 22:08

Osiedlowe derby Bydgoszczy dla Fordonu. Wisła pokonuje MOKS Piaski [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Błażej Bembnista

Losowanie pierwszej rundy Okręgowego Pucharu Polski przyniosło ciekawy pojedynek drużyn z dwóch bydgoskich osiedli. W starciu Fordonu z Piaskami lepsza okazała się fordońska Wisła, która mimo że przegrywała 2:1, odmieniła losy spotkania i ostatecznie pokonała na własnym boisku MOKS Piaski 4:2.

W pierwszych minutach meczu przewagę miała Wisła, ale zespół z Piasków z każdą kolejną minutą poczynał sobie coraz śmielej. W 24. minucie piłkarz MOKS-u Mateusz Winkler strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania. Przyjezdni nie utrzymali jednak prowadzenia – tuż przed końcem pierwszej połowy Wisła wykorzystała zamieszanie w polu karnym – strzelcem gola była Stasiak, a podawał mu Tykwiński. Gol do szatni nie podłamał zawodników z Piasków – drugą połowę zaczęli ofensywnie, co przełożyło się na zdobycz bramkową. W 61. minucie Oskar Jackowski idealnie dośrodkował do Marka Zdrojewskiego, a ten pokonał golkipera Wisły.

W 68. minucie Piaski mogły zdobyć trzeciego gola – Patryk Nawrocki uderzył jednak w poprzeczkę. Niewykorzystana okazja zemściła się – i to trzykrotnie. W 75′ minucie Wisła wyrównała po drugim golu Stasiaka, a cztery minuty później bramkarz Piasków Adam Zalewski został pokonany z rzutu karnego przez Michała Szeremeta. W 89′ fordoniacy przypieczętowali zwycięstwo czwartą bramką – zdobył ją Konwiński.

Wisła Fordon 4:2 MOKS Piaski