Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNE
H 1 • L -1
4C
Sob
2C
Nd
3C
Pon
-1C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleOsiem kilogramów narkotyków zabezpieczonych przez antyterrorystów w województwie. Zatrzymano trzy osoby
04.09.2020 | 15:57

Osiem kilogramów narkotyków zabezpieczonych przez antyterrorystów w województwie. Zatrzymano trzy osoby

Śledztwo jest nadzorowane przez bydgoską Prokuraturę Okręgową.

Na zdjęciu: Policjanci z CBŚP podczas akcji w powiecie świeckim zabezpieczyli blisko 8 kilogramów narkotyków.

Fot. mat. CBŚP

Trzech mężczyzn podejrzanych o przemyt znacznych ilości narkotyków zatrzymali podczas akcji w Sulnówku (powiat świecki) funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymani mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.

Do brawurowej akcji zatrzymania mężczyzn doszło w ubiegłym tygodniu. Przeprowadzili ją funkcjonariusze z wydziału CBŚP w Olsztynie. – Ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu świeckiego może posiadać znaczne ilości narkotyków – mówi nadkom. Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Na terenie jednej z posesji zatrzymali dwóch mężczyzn: Szymona B. i Macieja K., którzy wpadli podczas wyciągania worków z amfetaminą ukrytych w kołach auta. – Z ustaleń śledczych wynika, że amfetaminę przemycono w oponach samochodu przetransportowanego lawetą z Królestwa Niderlandów – dodaje nadkom. Jurkiewicz. Jak słyszymy, śledczy zabezpieczyli podczas akcji prawie 8 kilogramów narkotyku, ale nie tylko. – W domu jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli ponad kilogram marihuany oraz broń palną, na którą podejrzany nie posiadał zezwolenia – słyszymy w CBŚP. W ręce funkcjonariuszy wpadł także trzeci z mężczyzn – kierowca lawety Kacper K., który jest podejrzany o udział w przemycie narkotyków.

Zatrzymana trójka została następnie doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Świeciu. – Przedstawiano im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się wewnątrzwspólnotowym nabyciem i przewozem/przemytem substancji psychotropowych w postaci amfetaminy z terenu Królestwa Niderlandów do Polski – informuje nadkom. Iwona Jurkiewicz. Oprócz tego, Maciejowi K. postawiono zarzut nielegalnego posiadania broni.

Świecki sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. – Policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy ustalają wszystkie osoby mogące współpracować z tą grupą, a także gdzie narkotyki miały trafić – kończy nadkom. Jurkiewicz. Przemyt znacznych ilości narkotyków jest zbrodnią, zagrożoną grzywną oraz karą od 3 lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści