Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 23
21C
Pt
22C
Sob
21C
Nd
23C
Pon
19C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaOsiem miesięcy wójta. Dariusz Fundator podsumował swoje rządy
Dariusz Fundator_ wójt gminy Białe Błota_ SF
31.07.2019 | 09:54

Osiem miesięcy wójta. Dariusz Fundator podsumował swoje rządy

Na zdjęciu: Dariusz Fundator od ośmiu miesięcy jest wójtem gminy Białe Błota. Dokonał podsumowania tego okresu czasu w wymiarze inwestycyjnym.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

O relacjach Dariusza Fundatora z białobłocką radą gminy powiedziano już wiele. Teraz sam wójt gminy postanowił dokonać podsumowania ośmiu miesięcy rządów w Białych Błotach.

Fundator na razie dokonał podsumowania w zakresie inwestycji gminnych. Zarówno tych, które zostały zapoczątkowane przez jego poprzedników, jak i tych, które się rozpoczęły już za jego rządów w gminie. Na początek wyliczał te zadania, na które urząd już podpisał umowy bądź są one w trakcie realizacji. Są to m.in. projekt i budowa pieszo-jezdni wzdłuż ul. Laskowej w Trzcińcu, budowy ulic Ptasiej w Murowańcu (I etap – projekt) i Ślesińskiej w Łochowicach czy projekt budowy chodnika wzdłuż ul. Biedronki w Zielonce. Jedną z najważniejszych inwestycji w gminie jest budowa ronda turbinowego, która ma odciążyć ruch na ul. Szubińskiej, przez którą w ciągu doby przejeżdża nawet ponad 20 tysięcy pojazdów.

Ponadto wójt informuje, że w planach jest m.in. budowa oświetlenia na terenie gminy oraz powstanie kładki na stawie przy białobłockim cmentarzu. W trakcie realizacji jest m.in. budowa ulic: Betonowej, Gwarnej, Judyma i Sobótki w Białych Błotach, Brzozowej w Łochowie, Bluszczowej oraz odcinka ul. Ułańskiej w Cielu. Ponadto, obecni włodarze gminy postawili na modernizację budynków oświatowych poprzez choćby rozbudowę przedszkola „Wróżka” w Białych Błotach czy termomodernizację budynku po szkole podstawowej w Cielu, który zostanie teraz przeznaczony na świetlicę wiejską. Do tego dochodzi budowa budynku sportowo-świetlicowego w Przyłękach.

W ramach tych zadań, już za mojej kadencji, powstała konieczność podejmowania wielu działań, które doprowadziły do zakończenia inwestycji

– zapewnia Dariusz Fundator.

Ale w nadchodzących tygodniach na terenie gminy nie zabraknie kolejnych inwestycji. Wójt informuje, że trwa procedura wyłonienia wykonawcy budów ulic Wycieczkowej w Łochowie i Sokolej w Murowańcu. Niebawem zostanie rozpisany przetarg na dokończenie budowy ulic w Łochowicach. Na czterech z nich – ul. Borowikowej, Leśników, Łososiowej i Grzybowej zostanie położona nawierzchnia asfaltowa. Priorytetem na nadchodzące tygodnie ma być ogłoszenie innego postępowania przetargowego, które dotyczyć będzie budowy ścieżki pieszo-rowerowej na terenie miejscowości Łochowo, Drzewce, Murowaniec, Kruszyn Krajeński. – Opóźnienie w ogłoszeniu przetargu jest spowodowane czynnościami, które musieliśmy podjąć – mówi wójt gminy Białe Błota i wylicza, że z Wodami Polskimi gmina musiała podpisać umowę na dzierżawę gruntów, usunąć kolizje z dostawcą prądu – Enea Operator, czy rozwiązać problemy z projektem wylotu wód deszczowych do kanału i przepompowni, ale ponadto trzeba było dokonać wycinki drzew czy uregulować stan prawny pobliskich działek.

Za jeden z najważniejszych sukcesów, wójt gminy uznaje objęcie ochroną gminnego ujęcia wody w Cielu. – To nasz olbrzymi, wspólny sukces – nie ukrywa Fundator. On sam przyznaje, że przez cały czas stara się znaleźć takie rozwiązania dla strategicznych kwestii w gminie, które są związane z zaopatrzeniem w wodę i gospodarkę ściekową. – Mówiłem o tym wielokrotnie i stawiam sobie za cel słowa dotrzymać – mówi. Dodaje też, że zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele pracy czeka go jeszcze w trakcie trwania tej kadencji. – Być może nie zaspokoiłem wszystkich państwa potrzeb i oczekiwań – przyznaje. Zaznacza przy tym, że gmina z roku na rok odnotowuje wzrostu przyrostu ludności. – Zarówno ja, jak i administracja, którą kieruję, nie ustajemy w pracach, które mają na celu osiągnięcie poprawy państwa bezpieczeństwa i jakości życia – kończy Dariusz Fundator.

W ostatnich dniach, dwie interpelacje do wójta gminy złożył radny Sławomir Ossowski. W pierwszej, sugeruje przeznaczenie jednej z działek na terenie Murowańca na budowę świetlicy wiejskiej. Według planów, ta działka ma być przeznaczona na sprzedaż i zachowanie w zasobach gminy Białe Błota, z kolei w drugiej wnosi o budowę oczyszczalni ścieków na terenie gminy. – Biorąc pod uwagę bardzo wysokie stawki, około 14 zł za metr sześciennych odprowadzanych ścieków dla gospodarstwa domowego oraz inne niedogodności związane z pozycją monopolisty MWiK w Bydgoszczy, zasadną jest budowa własnej oczyszczalni ścieków – napisał radny Ossowski.

Nadmieńmy, że w trakcie tych ośmiu miesięcy doszło też do jednej zmiany w kierownictwie gminy Białe Błota. Z zajmowanego stanowiska odwołany został dotychczasowy drugi zastępca wójta Mariusz Dolewski, a od początku miesiąca jego obowiązki przejął Jarosław Gołębiewski, dotychczas dyrektor kujawsko-pomorskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Józef Cielakowskijan niezbednyJAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JAN
Gość
JAN

Pan Ossowski jak dobry kumpel podpowie wójtowi jakie inwestycje są potrzebne…Tylko uwaga- bo ludzie w tej gminie nauczyli się patrzeć władzy na ręce i nie mają do was za grosz zaufania. (Ciekawe, komu przed domem powstanie oczyszczalnia…? i gdzie zrobią wylot syfu…?) Wystarczy tylko odrobina wysiłku np. pójść na zebranie sołectwa, lub posłuchać relacji z sesji rady, by dowiedzieć się że niekompetencja i wypowiedzi naszych włodarzy jest na poziomie chłopców przy piwku. Pocieszające dla zwykłych mieszkańców tej gminy, że jakość i przejrzystość tych rządów już raczej nie może być gorsza. Chwalenie się jakimikolwiek sukcesami jest tylko kompromitacją…ochrona ujęcia wody to… Czytaj więcej »

jan niezbedny
Gość
jan niezbedny

….

Józef Cielakowski
Gość
Józef Cielakowski

Fundator zatrudnia na razie samych swoich znajomków. Przeważnie są to byli pracownicy z ZDMi KP . Jedyne co Fundatorowi przyświeca to pozbycie się starej kadry. Nie ważne , że żaden z nowych pracowników nie ma doświadczenia w administracji. Liczą si e tylko znajomości i pozbycie się starej kadry . Fundator niech pamięta , że 3 lata jakie do końca kadencji, jak to mówią jego przydupasy PIASTOWANIA stanowiska szybko przeminą. Wtedy cię rozliczymy.

Powiązane treści