Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 19 • L 14
14C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOsiemnaste spotkanie ze Świętem Śliwki już w sobotę i niedzielę
Śliwki_SG
28.08.2018 | 08:50

Osiemnaste spotkanie ze Świętem Śliwki już w sobotę i niedzielę

Na zdjęciu: Śliwki z regionu Dolnej Wisły nie mają sobie równych!

Fot. Stanislaw Gazda

Tysiące osób zjedzie 1 i 2 września do podbydgoskiej wsi Strzelce Dolne na doroczne „Święto Śliwki”. Wielu co roku czeka na nie z utęsknieniem. Miłośników strzeleckich powideł bowiem – nie tylko w regionie – z roku na rok przybywa.

Wszystko zaczęło się od pomysłu Jana Iwanowskiego, który błyskawicznie podchwyciły gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzelcach Dolnych. Od 2001 roku, na oczach tłumów miejscowych smakoszy i turystów, na wielkiej łące nad Wisłą, smażą w kuprowych kotłach śliwki, pakują w słoiczki i naklejają firmowe etykiety.

W programie tegorocznego Święta Śliwki, które zaczynać się będzie w samo południe, oprócz pokazu smażenia powideł, degustowania regionalnych specjałów, podziwiania dzieł twórców ludowych m.in. Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”, blok pieśni patriotycznych, Paterski i przyjaciele, występy: Cynamonów, Wesołych Antków z Gniewu, Karolaków, Destinatum, Łubionek, Wesołych Gospodyń, zespołu z Żołędowa, dzieci ze szkoły podstawowej w Strzelcach Górnych, orkiestry dętej z Dobrcza, pokaz zumby, pokaz judo i wiele innych atrakcji…


Powiązane treści