Bydgoszcz
12C
Opady
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 12
18C
Sr
18C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIOsiemnaste spotkanie ze Świętem Śliwki już w sobotę i niedzielę
Śliwki_SG
28.08.2018 | 08:50

Osiemnaste spotkanie ze Świętem Śliwki już w sobotę i niedzielę

Na zdjęciu: Śliwki z regionu Dolnej Wisły nie mają sobie równych!

Fot. Stanislaw Gazda

Tysiące osób zjedzie 1 i 2 września do podbydgoskiej wsi Strzelce Dolne na doroczne „Święto Śliwki”. Wielu co roku czeka na nie z utęsknieniem. Miłośników strzeleckich powideł bowiem – nie tylko w regionie – z roku na rok przybywa.

Wszystko zaczęło się od pomysłu Jana Iwanowskiego, który błyskawicznie podchwyciły gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzelcach Dolnych. Od 2001 roku, na oczach tłumów miejscowych smakoszy i turystów, na wielkiej łące nad Wisłą, smażą w kuprowych kotłach śliwki, pakują w słoiczki i naklejają firmowe etykiety.

W programie tegorocznego Święta Śliwki, które zaczynać się będzie w samo południe, oprócz pokazu smażenia powideł, degustowania regionalnych specjałów, podziwiania dzieł twórców ludowych m.in. Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”, blok pieśni patriotycznych, Paterski i przyjaciele, występy: Cynamonów, Wesołych Antków z Gniewu, Karolaków, Destinatum, Łubionek, Wesołych Gospodyń, zespołu z Żołędowa, dzieci ze szkoły podstawowej w Strzelcach Górnych, orkiestry dętej z Dobrcza, pokaz zumby, pokaz judo i wiele innych atrakcji…


Powiązane treści