Bydgoszcz
5C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 7 • L 4
9C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeOsowa Góra zyska posterunek. Policja zaprasza na konsultacje
osowa góra
05.04.2018 | 11:36

Osowa Góra zyska posterunek. Policja zaprasza na konsultacje

Trwają prace przygotowawcze przed budową nowego obiektu przy ulicy Sardynkowej.

Na zdjęciu: Osowa Góra.

Fot. Pit1233/archiwum

Mieszkańcy Osowej Góry w najbliższych latach mają zyskać nowy posterunek. Policja planuje budowę nowego obiektu przy ulicy Sardynkowej.

Temat przywrócenia komisariatu w rejonie Osowej Góry powraca od lat. Po jego likwidacji na terenie osiedla funkcjonuje jedynie rewir dzielnicowych, mieszczący się w przestarzałym budynku przy ulicy Sardynkowej 5. W wypadku nagłych zdarzeń na Osowej interweniują funkcjonariusze z komisariatu Bydgoszcz Błonie. Dojazd patrolu z ulicy Broniewskiego trwa często kilkadziesiąt minut.

Mundurowi dostrzegają konieczność poprawy bezpieczeństwa w rejonie Osowej Góry. Na ostatniej sesji rady miasta radny Szymon Róg zapytał komendanta miejskiego policji insp. Sławomira Kosińskiego o to, na jakim etapie znajduje się kwestia powołania i budowy komisariatu. Komendant zapowiedział, że w najbliższych latach planowane jest stworzenie posterunku w tej części miasta. Opracowano już wstępną koncepcję, a niebawem rozpocznie się przetarg na stworzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Kosiński zapewnił, że policja ma zapewnione środki na realizacje zadania z programu modernizacji służb w kwocie 3,5 miliona złotych.

Te pieniądze w zupełności wystarczą na budowę nowego obiektu. To nie jest rozbudowa czy remont już istniejącego budynku. Ten projekt jak najbardziej jest realny i za chwilę będzie w trakcie realizacji – mówił na sesji komendant.

Na posterunku ma pracować około 15 policjantów wraz z jego szefem – w przyszłości możliwe jest jednak powiększenie liczebności funkcjonariuszy. Ma on objąć swoim działaniem Osową Górę, lecz nie jest wykluczone, że także inne, sąsiednie osiedla. Inspektor poinformował, że policja rozważała włączenie w rewir nowego posterunku także Sicienka, ale problemem jest fakt, że Sicienko podlega w tej chwili pod komisariat w Koronowie, a obie gminy – pod prokuraturę w Nakle.

Budowy nowego obiektu przy ulicy Sardynkowej można spodziewać się w 2020 roku. Komenda Miejska Policji już teraz zaprasza mieszkańców Osowej Góry do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie utworzenia posterunku. Odbędą się 12 kwietnia o godz. 17:00 przy w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy przy ulicy Puszczykowej 11.


Powiązane treści