Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeOstatni bieg cyklu CityTrail na trasie w Myślęcinku [ZDJĘCIA]
11.03.2024 | 11:29

Ostatni bieg cyklu CityTrail na trasie w Myślęcinku [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Tomasz Czachorowski / CityTrail / materiały prasowe

Niedzielny (10 marca) bieg na przełajowej, pięciokilometrowej trasie w Myślęcinku był ostatnim zaliczonym do cyklu City Trail. W męskiej rywalizacji aż czterech zawodników uzyskało czas poniżej piętnastu minut.

Biegi City Trail odbywają się w formule Grand Prix. – Jeden sezon to pięć biegów na przełajowej, pięciokilometrowej trasie w Myślęcinku. Aby cieszyć się z pamiątkowego medalu oraz brać udział w rywalizacji w klasyfikacji generalnej trzeba ukończyć minimum trzy biegi – mówi Justyna Grzywaczewska z biura prasowego cyklu.

W niedzielne przedpołudnie na trasie stanęło 539 uczestników. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Maciej Megier, a pięciokilometrową trasę pokonał w czasie 14:16 min. Na drugim miejscu do mety dobiegł Krzysztof Gosiewski (14:36), ale to on okazał się najskuteczniejszym biegaczem edycji 2023/2024, zaś trzecie miejsce zajął Mateusz Kaczmarek – 14:42. U pań, wygrała Julia Koralewska – 16:48 min., przed Olgą Ochal – 17:54 i Aleksandrą Karolczuk – 18:01 min.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Bieg Odlotowa 5 po płycie Portu Lotniczego im. Ignacego Jana Paderewskiego

W żeńskiej klasyfikacji cyklu najlepsza okazała się Weronika Janeczek, która niedzielny bieg w Myślęcinku ukończyła na czwartej pozycji.