[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ostatni dzwonek, żeby zostać certyfikowanym przewodnikiem po Exploseum

Dodano: 22.02.2018 | 08:39

Na zdjęciu: Ostatni moment by zdecydować się na zostanie przewodnikiem po Exploseum.

Fot. Archiwum.

Dzisiaj kończy się przyjmowanie dokumentów na kurs przygotowujący do zdobycia uprawnień certyfikowanego przewodnika po muzeum mieszczącym się na terenie dawnej strefy produkcji nitrogliceryny niemieckiej fabryki materiałów wybuchowych DAG Bromberg.

Kurs na Certyfikowanych Przewodników po Exploseum, w trakcie którego będzie można poznać: historię Bydgoszczy przed, w trakcie i po II wojnie światowej, historię niezwykłej fabryki DAG Bromberg, z szczególnym uwzględnieniem historii materiałów wybuchowych i uzbrojenia, technologii produkcji nitrogliceryny, architektury przemysłowej i pracy przymusowej, praktyczne aspekty oprowadzania grupy zwiedzających po Exploseum, oraz podstawy pierwszej pomocy organizują: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (MOB) oraz Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna (ByLOT).

Kurs odbędzie się w dniach 5 – 26 marca 2018 roku w Exploseum, przy ul. Alfreda Nobla w Bydgoszczy i zakończy się rozdaniem Certyfikatów upoważniających do bycia przewodnikiem Exploseum.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki. Między zajęciami uwzględnia się przerwy (catering kawowy i lunchowy).

5 marca – 9.00 – 14.00

12 marca – 9.00 – 14.30

19 marca – 9.00 – 14.00

26 marca – 9.00 – 15.30

Kandydat na przewodnika musi:

  1. a)     mieć ukończone 18 lat,
  2. b)     złożyć wypełniony kwestionariusz osobowy
  3. c)       pomyślnie odbyć rozmowę kwalifikacyjną (na rozmowę zostaną zaproszone wybrane osoby)

Dokumenty należy do 22 lutego 2018 r. przesłać drogą elektroniczną na adres: natalia.szczerbinska@muzeum.bydgoszcz.pl lub osobiście złożyć w budynku Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego, przy ul. Mennica 6 w Bydgoszczy. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w terminie 28 lutego – 1 marca 2018 r. O terminie rozmowy kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub e-mailowo.