[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ostatni weekend wakacji. Na drogach już doszło do dwóch wypadków

Dodano: 27.08.2022 | 16:26

Na zdjęciu: Audi uderzyło w drzewo na drodze niedaleko Więcborka.

Fot. Więcbork112.PL - Ratownictwo Powiatu Sępoleńskiego

Trwa ostatni weekend wakacji. Na drogach Kujaw i Pomorza w sobotnie (27 sierpnia) popołudnie już doszło do dwóch groźnych wypadków.

Tuż przed godziną czternastą doszło do wypadku na Szosie Gdańskiej w Osielsku. Przy skrzyżowaniu z ul. Cholewskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów: mitsubishi i citroena. – Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy, jeden z nich został przewieziony do szpitala – przekazuje nam dyżurny ze stanowiska Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy i precyzuje, że na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej oraz ratownicy medyczni i policjanci, którzy teraz wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Niemalże w tym samym czasie na drodze między miejscowościami Rogalin i Jastrzębiec – niedaleko Więcborka, w drzewo uderzyło osobowe audi. Jak podaje Więcbork112.PL, pojazdem podróżował tylko kierowca, którego przewieziono do szpitala.

Trwa ostatni weekend wakacji, a policjanci informują, że najbliższe godziny będą przebiegały na drogach pod znakiem zwiększonego ruchu. – W związku z powyższym na drogach woj. kujawsko-pomorskiego będzie większa ilości patroli ruchu drogowego, a policjanci korzystać będą nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z motocykli i nieoznakowanych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory – mówi asp. sztab. Remigiusz Rakowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze precyzują, że w trakcie ostatniego weekendu ubiegłego roku (27-29.08.21) na drogach Kujaw i Pomorza doszło do 12 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 9 zostało rannych. Policjanci odnotowali też 176 kolizji.

Ostatni weekend wakacji. Na drogach już doszło do dwóch wypadków
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments