Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Koronowie. Burmistrz podziękował za współpracę

Dodano: 02.04.2024 | 07:40

Na zdjęciu: Mijająca kadencja była wyjątkowa

Fot. Gmina Koronowo

W środę 27 marca przeprowadzona została ostatnia sesja Rady Miejskiej w Koronowie mijającej kadencji. Nie obyło się bez podziękowań dla radnych i pracowników urzędu.

Mijająca kadencja była wyjątkowa. Do 2018 roku radni wybierani byli bowiem na okres czterech lat. Od 2018 roku wydłużono kadencję do pięciu lat. W 2022 roku Sejm przyjął ustawę autorstwa PiS, która wydłużyła kadencję do 30 kwietnia 2024 roku. Zamiarem było rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych od wyborów samorządowych. Spotkało się to z sprzeciwem ówczesnej opozycji. Ci jednak nie mieli wtedy większości i ustawa została przegłosowana.

Było niekiedy burzliwie

Radni pracowali zatem pięć i pół roku. Przez ten okres samorząd zmagał się ze skutkami pandemii, wojny w Ukrainie i inflacją. Sesje Rady Miejskiej w Koronowie były niekiedy bardzo burzliwe. Zwłaszcza te pierwsze. Zdarzały się nawet przypadki zrywania obrad. Sporo emocji było też np. przy uchwalaniu budżetu, udzieleniu absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi, przy okazji zmian przewodniczących Rady Miejskiej w Koronowie, a niedawno również w sprawie modernizacji płyty Placu Zwycięstwa oraz sprzedaży plaży w Samociążku. Ostatnia sesja mijającej kadencji przebiegła w miarę spokojnie – poza wnioskiem radnego Piotra Mitery dotyczącego utworzenia sołectwa Sokole-Kuźnica. Projekt uchwały nie został wprowadzony do porządku obrad. Więcej na ten temat niebawem na naszych łamach.

Radni kadencji 2018-2024

Radę Miejską w Koronowie w kadencji 2018-2024 tworzyli: Guziński Bogusław Jerzy, Gordon Tomasz, Bociek Patryk Franciszek, Borowicz Henryk Józef, Gliszczyński Stanisław, Holka Mirosława, Karwat Katarzyna, Koper Artur, Kuropatwiński Marian Bogusław, Mitera Piotr Władysław, Mojzesowicz Elżbieta Barbara, Orliński Wojciech, Polewana Sławomira, Pubanc Illona Maria, Raddatz Olech Stanisław, Skotnicki Tomasz, Szlagowski Maciej, Szulta-Romaniuk Katarzyna Brygida, Szymańska Ewa Jadwiga, Szymczak Małgorzata, Weleziński Mariusz Jan.

Kto nie wystartuje?

Z osób, które zasiadały w radzie podczas mijającej kadencji wiadomo, że w wyborach do Rady Miejskiej nie wystartują Patryk Bociek, Piotr Mitera, Marian Kuropatwiński, Ilona Pubanc, Katarzyna Szulta-Romaniuk. Piotr Mitera i Katarzyna Szulta-Romaniuk spróbują swoich sił (z różnych list) w wyborach do Rady Powiatu. Natomiast Ilona Pubanc podczas niedawnej sesji glosowała na „dwie ręce” – komitet burmistrza nie wystawił jej w wyborach.

Burmistrz dziękuję za współpracę

Podczas ostatniej sesji burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski podziękował radnym za prace. – Składam życzenia powodzenia tym z Państwa, którzy będą się starali o reelekcję, jak również kandydatom w wyborach do rady powiatu – przekazał w mediach społecznościowych samorządowiec. – Wszystkim Radnym dziękuję za współpracę na rzecz naszych mieszkańców. Za wsparcie, ale również za głos krytyki. Był to czas decyzji i działania. Zrealizowaliśmy skutecznie wiele projektów, inwestycji i wydarzeń. Osobne podziękowania składam wszystkim pracownikom urzędu. Dziękuję za Waszą profesjonalną pracę i zaangażowanie – dodał.

Wybory 7 kwietnia

Wybory samorządowe zostaną przeprowadzone 7 kwietnia, a ewentualna druga tura dwa tygodnie później. O urząd burmistrza powalczą Stanisław Gliszczyński, Krzysztof Gradek oraz Patryk Mikołajewski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henko
Henko
16 dni temu

Boże ale jest tych darmozjadów!

Bieskowo
Bieskowo
16 dni temu

Nareszcie jeszcze tylko 5 dni . Niektórzy to już się wyprowadzili z 🙂 .

Waldek
Waldek
13 dni temu

Skotnicki, Guzinski i Koper porażka. Czas na zmiany. Czas na nowych radnych
7 kwietnia niech mieszkańcy zdecydują

Wojak
Wojak
13 dni temu

Wybierzmy mądrze. Ja nie głosuję na lizodu**. Nie głosuję na osoby, które nic nie wniosły przez ostatnią kadencję. Nie głosuję na prostaków. Jedno z ugrupowań ma wśród obecnych kandydatów dwie osoby, które nie są kryształowi a wręcz przeciwnie i prawodpobnie niebawem są wymierzy sprawiedliwość. Jak tak można? Poza tym jest wielu obecnych radnych i ubiegających się bez kszty kultury którzy gdy tylko mogą to atakują kontrandydatów co pokazały różne spotkania odbywające się w ostatnim czasie. Nie zadają pytań jako mieszkańcy tylko jako psy pościgowe, rozwścieczone. Zero ogłady.

Wojak
Wojak
13 dni temu

Wybierzmy mądrze. Ja nie głosuję na lizodu**. Nie głosuję na osoby, które nic nie wniosły przez ostatnią kadencję. Nie głosuję na prostaków. Jedno z ugrupowań ma wśród obecnych kandydatów dwie osoby, które nie są kryształowi a wręcz przeciwnie i prawdopodobnie niebawem sąd wymierzy sprawiedliwość. Jak tak można? Poza tym jest wielu obecnych radnych i ubiegających się bez kszty kultury którzy gdy tylko mogą to atakują kontrkandydatów co pokazały różne spotkania odbywające się w ostatnim czasie. Nie zadają pytań jako mieszkańcy tylko jako psy pościgowe, rozwścieczone. Zero ogłady.