Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 15 • L 14
15C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeOstatnie dni plebiscytu inwestycyjnego. Prezydent: Na czele są projekty, o których nie jest najgłośniej
matowska bydgoszcz
18.05.2021 | 15:42

Ostatnie dni plebiscytu inwestycyjnego. Prezydent: Na czele są projekty, o których nie jest najgłośniej

Na zdjęciu: Na konferencji przewodnicząca Matowska i prezydent Bruski przedstawili aktualny wykres głosów na poszczególne propozycje w ramach konsultacji. Wynika z niego, że 10 projektów cieszy się stosunkowo największą popularnością, a różnice w głosach są niewielkie.

Fot. Robert Sawicki/Urząd Miasta Bydgoszczy

Bydgoszczanie mają jeszcze tylko trzy dni na oddanie głosów w konsultacjach ws. kolejności miejskich inwestycji. Trwający od marca plebiscyt kończy się w piątek, 21 maja. Jak podkreślił prezydent Rafał Bruski, na czele zestawienia znajdują się zadania, które nie są przedmiotem najgłośniejszych dyskusji.

Konsultacje w sprawie kolejności miejskich inwestycji rozpoczęły się 22 marca. Udział w nich mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy poprzez kartę konsultacyjną na stronie www.bydgoszcz.pl/wybieraMY. Ratusz przedstawił do wyboru 15 projektów, z których trzeba wybrać trzy priorytetowe zadania.

Jak powiedziała przewodnicząca rady miasta Monika Matowska, do tej pory w konsultacjach wzięło udział 15 tysięcy osób, które oddały 40 tysięcy głosów. Przewodnicząca podziękowała też społecznikom za prezentacje projektów podczas internetowych spotkań konsultacyjnych i zachęciła do wzięcia udziału w plebiscycie. Jej apel powtórzył prezydent Rafał Bruski. Podkreślił on również, że według aktualnych wyników zarysowała się ścisła, ale zarazem wyrównana czołówka inwestycji, które cieszą się największym poparciem bydgoszczan.

Na czele są projekty, o których nie jest najgłośniej i nie są najbardziej promowane, ale zyskują poparcie tych, którzy nie zabierają głosu w debatach publicznych czy na forach internetowych – powiedział prezydent. – Dla mnie konsultacje będą silną wskazówką, czego mieszkańcy oczekują od prezydenta. Mogę złożyć deklarację, że projekt, który zwycięży zostanie przygotowany i będzie na pewno realizowany w pierwszej kolejności. Taką rekomendację przedstawię radnym – dodał.

Bruski nie ukrywał, że w planach realizacji kolejnych inwestycji poddanych pod konsultacje przeszkodą mogą być reformy, zaprezentowane w sobotę przez Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem prezydenta, pomysły rządzących przedstawione w ramach „Nowego Ładu” sprawią, że samorządy będą po raz kolejny pozbawione sporych środków na inwestycje. – W ramach Unii Metropolii Polskich oszacowaliśmy, że Bydgoszcz straci kolejne 100 milionów złotych rocznie – przekazał.

Konsultacje ws. kolejności inwestycji kończą się w piątek, 21 maja o północy. Jak dodał Bruski, ich wyniki poznamy możliwie jak najszybciej, lecz ratusz, nauczony doświadczeniem z nieprawidłowości przy wyborze projektów w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, chce przed ich podaniem dokładnie zweryfikować oddane głosy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zagłoba
Zagłoba
4 miesięcy temu

Po co ta cała szopka z plebiscytem, jak i tak Pan Bruski nie spełni obiecanek.. Drugą kadencję obiecuje i guzik z tych jego obietnic. Gruszki na wierzbie

Observer
Observer
4 miesięcy temu

Czy ktoś uczciwy te głosy liczy, czy pracownik Bruskiego?

Tomasz
Tomasz
4 miesięcy temu

Nowy ład to kolejna wymówka żeby podnieść podatki mieszkańcom. Za pana kadencji co roku mam podwyżkę…

Czytelnik
Czytelnik
4 miesięcy temu

„Obiecujemy, że przeczytamy głosy dot. wyboru już przegłosowanych inwestycji i tak nic nie zrobimy.” Szastanie liczebnością elektoratu wyborców zamieszkujących duże osiedla i zestawianie inwestycji o różnej kapitałochłonności z różnych osi priorytetowych jest obejściem problemu – jak nie wydać na Nakielską. Na Osowa Górę dojazd jest, Szubińska doinwestowana, więc kto by się przejmował sfrustrowanym i mieszkańcami Miedzynia. Prądy i Miedzyń poczekają na drogi, autobusy etc.

Byd_man
Byd_man
4 miesięcy temu

Na nowych pomysłach rządzących pewnie nie zyskamy, ale może ktoś podliczy ile zyskaliśmy na pomysłach „naszego ratusza”?? Ile pieniędzy wpłynęło z kar za opóźnione inwestycje, ile nowych wydarzeń mamy zamiast Camerimage?? Ilu nowych inwestorów w parku przemysłowym, którzy nie przenieśli się z miasta i okolic? Ile nowych inwestycji poza szaleństwem deweloperów oraz ile zespołów sportowych liczących się na arenie ogólnopolskiej??? Ile obiektów sportowych poza basenami, w których można rozgrywać imprezy ogólnokrajowe i międzynarodowe??? Od ilu lat wraca do nas Nasza Akademia Medyczna??? Chyba łatwiej podliczyć ile listów i protestów ma na swoim koncie „nasz” prezydent. Tyle, że to działalność partyjna… Czytaj więcej »

Powiązane treści