Bydgoszcz
22C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 23 • L 19
29C
Pon
24C
Wt
23C
Sr
20C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOstatnie prace na Kujawskiej. Sobota i niedziela bez tramwajów
kujawska bydgoszcz
11.06.2021 | 10:22

Ostatnie prace na Kujawskiej. Sobota i niedziela bez tramwajów

Na zdjęciu: Na rozbudowanej ulicy Kujawskiej trwają przygotowania do malowania oznakowania poziomego.

Fot. ZDMiKP

Na ulicy Kujawskiej trwają ostatnie prace związane z jej rozbudową. Niebawem jezdnie zyskają docelowe oznakowanie poziome. Warto przypomnieć, że w ten weekend, z uwagi na wykonanie ostatnich prac przy torowisku, wstrzymany zostanie ruch tramwajów.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, na rozbudowanej ulicy Kujawskiej trwają przygotowania do malowania oznakowania poziomego. W pierwszej kolejności na jezdniach wykonywane jest trasowanie. Cienkie linie wyznaczają osie i krawędzie pasów, które będą wykonywane w technologii grubowarstwowej. – Nowością na Kujawskiej będzie m.in. buspas w kierunku ronda Bernardyńskiego. Dzięki niemu linie autobusowe jadące w kierunku centrum (56, 57, 61, 64, 80, 99) ominą korki – informuje zarząd dróg.
Kontynuowane są jeszcze prace przy nasadzeniu zieleni. ZDMiKP przyznaje jednak, że niektóre drzewa przy rondzie Kujawskim „nie przyjęły się”. – Zleciliśmy wykonawcy ponowne nasadzenia oraz przypomnieliśmy o bezwzględnym obowiązku podlewania oraz dbania o młode drzewa i zieleń, sadzone w obrębie całej inwestycji. Ponowne nasadzenia Wykonawca będzie musiał przeprowadzić już na swój koszt – czytamy w komunikacie drogowców. Przypomnijmy, że rozbudowę Kujawskiej prowadzi konsorcjum firm Gotowski, Tor-Krak i PBDI Toruń.

ZDMiKP podkreśla, że dobiegają końca punktowe prace brukarskie na parkingach i chodnikach. W najbliższym czasie odtworzona zostanie nawierzchnia przy skrzyżowaniu Wałów Jagiellońskich i Wiatrakowej, a po zamontowaniu ostatnich barier udostępnione zostaną schody do parku Wolności.

Ostatnie prace przy przejazdach będą wiązać się z weekendową przerwą w kursowaniu tramwajów. W najbliższą sobotę i niedzielę (12-13 czerwca) torowisko w ciągu ulicy Kujawskiej będzie wyłączone z użytkowania. Linie tramwajowe nr 2 i 9 zmienią trasy, a „jedenastka” zostanie zawieszona. Wprowadzona zostanie też zastępcza komunikacja autobusowa.

ZDMiKP deklaruje, że zakończenie wszystkich prac przy rozbudowie Kujawskiej zaplanowane jest jeszcze w czerwcu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
8 dni temu

Dramat trawniki wazniejsze niż korki brawo Panie prezydencie tak trzymać

Powiązane treści