Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ostrzeżenie przed bardzo silnym wiatrem. W porywach może osiągać ponad 100 km/h!

Dodano: 16.01.2022 | 16:53

Na zdjęciu: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie o silnym wietrze. W porywach ma on osiągać w niedzielę i poniedziałek nawet 110 kilometrów na godzinę.

Fot. archiwum

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegają: przez Polskę w najbliższych godzinach ma przejść fala bardzo silnych porywów wiatru. Mogą one osiągnąć nawet 110 kilometrów na godzinę.

Pierwotny komunikat RCB informował o stanie zagrożenia dla dziesięciu województw, w tym kujawsko-pomorskiego. A wszystko ze względu na prognozowany kierunek wiatru – ma on wiać z północnego-zachodu. Później jednak alert został zaktualizowany i objął już cały kraj.

Z informacji przekazanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że silny wiatr powinien pojawić się nad Polską w niedzielę, 16 stycznia około godziny 22:00. Ostrzeżenie obowiązuje aż do poniedziałkowego popołudnia. Na ten moment – do godziny 18:00.

W tym czasie, jak przekazują meteorolodzy – średnia prędkość wiatru ma wynieść od 45 do 60 kilometrów na godzinę. W porywach ma wiać jednak ze wspomnianą prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę. „Najsilniejsze porywy spodziewane są w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych” – informuje Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zabezpieczenie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. „Z powodu silnego wiatru możliwe są przerwy w dostawach prądu” – czytamy w komunikacie RCB.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments