[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oszustwo na węgiel. Zamówiony surowiec nie dotarł do nabywcy

Dodano: 05.08.2022 | 11:34

Na zdjęciu: Policja z posterunku w Złotnikach Kujawskich prowadzi postępowanie dotyczące oszustwa. Zamówiony węgiel nie dotarł do adresata, a ogłoszenie o jego sprzedaży „zniknęło" z mediów społecznościowych.

Fot. Pixabay

Policja z posterunku w Złotnikach Kujawskich prowadzi postępowanie dotyczące oszustwa. Zamówiony węgiel nie dotarł do adresata, a ogłoszenie o jego sprzedaży „zniknęło” z mediów społecznościowych.

Węgiel stał się towarem niezwykle drogim i deficytowym. Wzrost cen wykorzystują oszuści, którzy wykorzystując zwiększony popyt na surowiec oferują z pozoru atrakcyjne oferty jego sprzedaży – faktycznie okazują się one kłamstwem. Jedną z tego typu spraw prowadzą policjanci ze Złotnik Kujawskich – mieszkaniec tej miejscowości, za pośrednictwem serwisu społecznościowego, złożył u prywatnej osoby zamówienie na węgiel.

Wpłacił na podane konto bankowe zaliczkę w kwocie blisko 1,3 tys. zł, co stanowiło cząstkową cenę za towar i transport. Oczekiwał siedem dni na dostawę, która nie nadeszła. Przepadły też pieniądze. Kontakt z oferentem się urwał, a ogłoszenie w Internecie zostało usunięte – relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Policja apeluje, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach. – Nie każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko „zwijają interes” – przestrzegają mundurowi.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Po 5 latach projekt „Prom Solec – Czarnowo” dopływa do brzegu. Kiedy rozpoczną się rejsy – tego wciąż nie wiadomo

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments