Bydgoszcz
14C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 14 • L 14
16C
Sob
13C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjeKolejny odcinek drogi S5 otwarty. Do wykonania zostały ostatnie prace [ZDJĘCIA]
s5 szubin
12.10.2020 | 12:40

Kolejny odcinek drogi S5 otwarty. Do wykonania zostały ostatnie prace [ZDJĘCIA]

Odcinek oddano do użytku w poniedziałek rano.

Na zdjęciu: Od dzisiaj, kierowcy mogą poruszać się nowym odcinkiem drogi S5 - liczącym blisko 19,3 km i łączącym węzły Szubin Północ i Żnin Północ.

Fot. Szymon Fiałkowski

W poniedziałek (12 października) otwarto kolejny odcinek drogi ekspresowej S5 – blisko dwudziesto kilometrowy od węzła Szubin Północ do węzła Żnin Północ.

Obecnie jednak obowiązuje czasowa organizacja ruchu, która wiąże się m.in. z wprowadzeniem ograniczenia prędkości do 70 km/h. W uroczystości otwarcia odcinka wzięli udział m.in. starostowie nakielski – Tadeusz Sobol i żniński – Zbigniew Jaszczuk, p.o. dyrektora oddziału bydgoskiego GDDKiA Tomasz Zagrodnik.

Do wykonania pozostały drogowcom jeszcze ostatnie prace, m.in. namalowanie pasów czy montaż oświetlenia. Oddany do użytku odcinek ma 19,3 km długości. – To jest przedostatni odcinek z tego tzw. starego przetargu, który pozostał nam do realizacji – mówi wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Piotr Król. Poseł PiS przypomina, że były trzy odcinki dotknięte kryzysem po tym, jak z placu budowy zszedł dotychczasowy wykonawca – włoska firma Impressa Pizzarotti.

Mam nadzieję, że wkrótce cała droga S5 będzie służyła mieszkańcom regionu i Polski

– nie ukrywa Król. Także wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau ocenia, że budowa trasy S5 ma ogromne znaczenie dla regionu. – To dzięki tej drodze ekspresowej będziemy mogli znacznie efektywniej wykorzystać nasze centralne położenie. Otwiera to ogromne możliwości przed Bydgoszczą – podkreśla.

– Oddajemy dzisiaj do użytku kolejny etap drogi S5, bardzo długo wyczekiwanej. Drogi, która powstała mimo licznych problemów, niedogodności – mówi burmistrz Szubina. Mariusz Piotrkowski zaznacza, że powstanie tej drogi ma także duże znaczenie dla mniejszych ośrodków takich jak Szubin. – Ona podnosi komfort i jakość życia mieszkańców, wyrównuje nasze szanse. Daje impuls nam do inwestowania i umożliwia konkurowanie w gospodarce z innymi regionami i ośrodkami – dodaje.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
7 miesięcy temu

Cieszycie się że wy nieudolni oddajecie odcinek który powinien być oddany dawno!! Wszystko rozpieprzyliście , gorzej niż za komuny.No tak ale dziady te same.

Suweren
Suweren
7 miesięcy temu

Co tam robi Latos? Na gotowe można przyjść niech wybudują odcinek Bdg Toruń ale na to nie będzie zgody Ojca. Niestety wszyscy posłowie Popis i lewicy z naszego regionu to dramat

Powiązane treści