Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjeKolejny odcinek drogi S5 otwarty. Do wykonania zostały ostatnie prace [ZDJĘCIA]
s5 szubin
12.10.2020 | 12:40

Kolejny odcinek drogi S5 otwarty. Do wykonania zostały ostatnie prace [ZDJĘCIA]

Odcinek oddano do użytku w poniedziałek rano.

Na zdjęciu: Od dzisiaj, kierowcy mogą poruszać się nowym odcinkiem drogi S5 - liczącym blisko 19,3 km i łączącym węzły Szubin Północ i Żnin Północ.

Fot. Szymon Fiałkowski

W poniedziałek (12 października) otwarto kolejny odcinek drogi ekspresowej S5 – blisko dwudziesto kilometrowy od węzła Szubin Północ do węzła Żnin Północ.

Obecnie jednak obowiązuje czasowa organizacja ruchu, która wiąże się m.in. z wprowadzeniem ograniczenia prędkości do 70 km/h. W uroczystości otwarcia odcinka wzięli udział m.in. starostowie nakielski – Tadeusz Sobol i żniński – Zbigniew Jaszczuk, p.o. dyrektora oddziału bydgoskiego GDDKiA Tomasz Zagrodnik.

Do wykonania pozostały drogowcom jeszcze ostatnie prace, m.in. namalowanie pasów czy montaż oświetlenia. Oddany do użytku odcinek ma 19,3 km długości. – To jest przedostatni odcinek z tego tzw. starego przetargu, który pozostał nam do realizacji – mówi wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Piotr Król. Poseł PiS przypomina, że były trzy odcinki dotknięte kryzysem po tym, jak z placu budowy zszedł dotychczasowy wykonawca – włoska firma Impressa Pizzarotti.

Mam nadzieję, że wkrótce cała droga S5 będzie służyła mieszkańcom regionu i Polski

– nie ukrywa Król. Także wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau ocenia, że budowa trasy S5 ma ogromne znaczenie dla regionu. – To dzięki tej drodze ekspresowej będziemy mogli znacznie efektywniej wykorzystać nasze centralne położenie. Otwiera to ogromne możliwości przed Bydgoszczą – podkreśla.

– Oddajemy dzisiaj do użytku kolejny etap drogi S5, bardzo długo wyczekiwanej. Drogi, która powstała mimo licznych problemów, niedogodności – mówi burmistrz Szubina. Mariusz Piotrkowski zaznacza, że powstanie tej drogi ma także duże znaczenie dla mniejszych ośrodków takich jak Szubin. – Ona podnosi komfort i jakość życia mieszkańców, wyrównuje nasze szanse. Daje impuls nam do inwestowania i umożliwia konkurowanie w gospodarce z innymi regionami i ośrodkami – dodaje.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
11 miesięcy temu

Cieszycie się że wy nieudolni oddajecie odcinek który powinien być oddany dawno!! Wszystko rozpieprzyliście , gorzej niż za komuny.No tak ale dziady te same.

Suweren
Suweren
11 miesięcy temu

Co tam robi Latos? Na gotowe można przyjść niech wybudują odcinek Bdg Toruń ale na to nie będzie zgody Ojca. Niestety wszyscy posłowie Popis i lewicy z naszego regionu to dramat

Powiązane treści