Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”: Każdy może przynieść coś w darze
13.11.2017 | 14:18

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”: Każdy może przynieść coś w darze

Na zdjęciu: W trakcie konferencji prasowej.

Fot. Stanisław Gazda

W Bydgoszczy biuro poselskie Ewy Kozaneckiej (PiS) przy ulicy Gdańskiej i w Inowrocławiu biuro oddziału Solidarności przy ulicy Królowej Jadwigi 42 włączają się w tegoroczną akcję Fundacji Polskich Wartości: „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

To będzie już czwarta edycja tej akcji. To, że włączają się do niej Bydgoszcz i Inowrocław, świadczy o tym, jak bardzo zależy nam, by ta akcja była mocno rozpropagowana, żeby pomoc wielkim strumieniem popłynęła do naszych rodaków i bohaterów na Kresach Wschodnich – tymi słowami rozpoczął dzisiejszą konferencję prasową w siedzibie biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Gdańskiej bydgoski radny Mirosław Jamroży.

Prezes Fundacji Polskich Wartości Wojciech Woźniak powiedział, że każda edycja jest wyjazdem do Polaków, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy, przemyślanej, dopracowanej logistycznie, więc są to dwa rodzaje paczek: dla dzieci, czyli głownie ze słodyczami oraz rodzinne, w których znajdują się takie produkty jak kawa, herbata, olej, żywność hermetycznie zapakowana, środki czystości, chemia gospodarcza.

Dary dla Polaków mieszkających na Wschodzie można przynosić w Bydgoszczy do biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Gdańskiej.

Wcześniej braliśmy udział w tej akcji, jako osoby prywatne. Teraz będziemy działać wspólnie, w sposób sformalizowany. Moje biuro poselskie udostępnia wszelkie zaplecze logistyczne, infrastrukturę, osoby do pomocy. Można przynosić materiały biurowe, szkolne, żywność z długim terminem ważności, słodycze, bo to paczka na święta, słowem wszystko, co powinno pojawić się na wigilijnym stole – powiedziała bydgoska posłanka PiS Ewa Kozanecka.

To paczka dla Rodaka i Bohatera. Bohatera dlatego że oni też walczyli o Niepodległą, pielęgnują wszystkie polskie tradycje. A to z ich strony jest wielki heroizm i bohaterstwo, gdyż wiemy, w jakich warunkach przyszło im tam żyć. Są bardzo ubogimi Polakami, dlatego należy bezwzględnie im pomagać – dodał Mirosław Jamroży.

W Inowrocławiu dary dla kresowian przyjmować będzie biuro oddziału Solidarności przy ulicy Królowej Jadwigi 42.


Powiązane treści