Metropolia BydgoskaFOTORELACJEGaleriePałac bez szans w starciu z faworytem. Przegrał w trzech setach [ZDJĘCIA]
21.10.2024 | 05:53

Pałac bez szans w starciu z faworytem. Przegrał w trzech setach [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

Siatkarki Metalkas Pałacu Bydgoszcz w trzech setach przegrały z Developresem Rzeszów w meczu 4 kolejki Tauron Ligi. Dodatkowo, poważnej kontuzji nabawiła się serbska przyjmująca bydgoskiej drużyny.

Bydgoszczanki sprawiły miłą niespodziankę w pierwszym domowym meczu tego sezonu, kiedy to po pięciosetowym boju pokonały jedne z faworytek do medalu, ŁKS Commercecon Łódź. Starcie z Developresem jednak dla drużyny Martino Volpiniego kompletnie było nieudane.

Chciałyśmy podtrzymać passę wygranych w meczach domowych, była w nas wiara i chciałyśmy walczyć do końca, ale w każdym elemencie Developres okazał się lepszy – komentowała po meczu w rozmowie z Martą Ćwiertniewicz z Polsatu Sport rozgrywająca bydgoskiej drużyny Marta Łyczakowska.

Miejscowe przegrały w setach do 14, 16 i 18, a dodatkowo w drugim secie kontuzji doznała serbska przyjmująca Pałacu Jovana Steković, która opuściła parkiet na noszach i została odwieziona do szpitala. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest to uraz i jak długo potrwa przerwa w grze zawodniczki.

Po czterech kolejkach, Metalkas Pałac ma bilans zwycięstwa i trzech porażek, zajmując w tabeli dziesiąte miejsce. Przed drużyną Martino Volpiniego teraz dwa mecze wyjazdowe – najbliższy w sobotę w Bielsku-Białej z miejscowym BKS-em (26 października, 17:30).

SIATKÓWKA – TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2024/2025 – 4 KOLEJKA – 19.10.2024 R.

METALKAS PAŁAC BYDGOSZCZ – DEVELOPRES RZESZÓW 0:3 (14:25, 16:25, 18:25)

METALKAS PAŁAC (trener Martino Volpini): Łyczakowska 2, Makarewicz 6, Paluszkiewicz 2, Rajlić, Nowakowska 10, Dorsman 7 oraz Jagła (libero), Kurerova, Witowska 1, Ziółkowska, Steković 1, Sidor 9. Statystyka zdobytych punktów. Atak: 30 (30/99 – 30% skuteczności), blok: 5, zagrywka: 4, po błędach rywalek: 9.

DEVELOPRES (trener Michal Masek): Wenerska 2, Marrit 9, Korneluk 13, Machado 18, Fedusio 9, K. Fedorek 6 oraz Szczygłowska (libero), Honorio, Centka-Tietianiec 3, Chmielewska. Statystyka zdobytych punktów. Atak: 41 (41/93 – 44% skuteczności), blok: 10, zagrywka: 9, po błędach rywalek: 15.

Sędziowały: Agnieszka Myszkowska, Luiza Szymańczak.
Komisarz Tauron Ligi: Monika Gorszyniecka.