Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 6
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPałac wkrótce zacznie przygotowania. Czego spodziewać się w nowym sezonie?
27.07.2016 | 12:16

Pałac wkrótce zacznie przygotowania. Czego spodziewać się w nowym sezonie?

Już w poniedziałek siatkarki Pałacu Bydgoszcz rozpoczną treningi.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu zajęły w poprzednim sezonie 9. miejsce w OrlenLidze.

Fot. ST/archiwum

W poniedziałek, 1 sierpnia siatkarki Pałacu Bydgoszcz rozpoczną przygotowania do jubileuszowego, 25. sezonu w ekstraklasie. Zbliżające się rozgrywki będą różnić się od poprzednich.

Latem do najwyższej klasy rozgrywkowej dołączono ŁKS Commercecon Łódź i KT7 CNC Budowlani Toruń, w związku z czym OrlenLiga będzie liczyć 14 zespołów. W regulaminie zastosowano podobny system jak w męskich rozgrywkach. Ostatni zespół tabeli rozegra na koniec rozgrywek baraż z pierwszym zespołem I ligi spełniającym kryteria regulaminowe do awansu, a po sezonie 2017/2018 liga zostanie zmniejszona – dwa zespoły spadną, a trzeci od końca wystąpi w barażu.

Inaugurację najbliższych rozgrywek zaplanowano na 15 października, gdy pałacanki zagrają na wyjeździe z Polski Cukier Muszynianką Enea Muszyna. Tydzień później we własnej hali zmierzą się z Chemikiem Police. Przypomnijmy, że latem bydgoski klub pozyskał Magdę Jagodzińską, a II trenerem zespołu został Sebastian Tylicki. Ze sztabem szkoleniowym pożegnali się za to Dawid Pawlik i Radosław Wodziński.

Dwie zawodniczki Pałacu – Paulina Bałdyga i Marta Ziółkowska – przebywają obecnie w serbskiej Vrnjackiej Banji na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 22, która w środę rozpocznie turniej eliminacyjny do przyszłorocznych mistrzostw Europy do lat 23. W środę Polki zmierzą się z Włoszkami, a następnie z Turcją, Serbią, Bułgarią i Chorwacją.

Skład Pałacu Bydgoszcz na sezon 2016/2017:
rozgrywające: Paulina Bałdyga, Marlena Pleśnierowicz
przyjmujące: Weronika Fojucik, Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska
środkowe: Natalia Misiuna, Małgorzata Śmieszek, Marta Ziółkowska
atakujące: Magda Jagodzińska, Jagoda Maternia
libero: Pola Nowakowska, Karolina Portalska.


Powiązane treści