Bydgoszcz
5C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 6 • L 5
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPałac wraca do gry. O utrzymanie pozycji, a może coś więcej
Pałac Bydgoszcz - Chemik Police - JG (6)
03.01.2017 | 15:07

Pałac wraca do gry. O utrzymanie pozycji, a może coś więcej

W środę pałacanki zagrają z Muszynianką.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu zajmują szóste miejsce w tabeli.

Fot. Jacek Gil

Siatkarki Pałacu wznawiają rywalizację w Orlen Lidze. Po pierwszej części zmagań w klubie są zadowoleni z postawy zespołu.

 Podopieczne Adama Grabowskiego rozpoczęły sezon od dwóch nieznacznych porażek, ale potem zaczęły wygrywać i trafiły nawet na trzecie miejsce w tabeli. W ostatnich tygodniach prezentowały się już jednak gorzej i w ostatnich czterech meczach rundy nie zdobyły punktów. Obecnie plasują się na szóstym miejscu. – Jako zarząd pozytywnie oceniamy grę zespołu. Teraz chcielibyśmy, aby to miejsce utrzymać albo nawet poprawić – mówi prezes klubu Waldemar Sagan, który dodaje, że dobre wyniki bydgoskich siatkarek zachęciły kibiców do oglądania ich zmagań na żywo. – Na mecze przychodzi ok. 1000 osób, co nie jest złym wynikiem w żeńskiej siatkówce.  Frekwencja wzrosła w porównaniu do poprzednich lat i w lidze plasujemy się pod tym względem w połowie stawki – tłumaczy.

Mimo gorszej końcówki roku, pałacanki mają za sobą najlepszą rundę w ostatnich latach. Jednym z atutów zespołu wydaje się zgrany skład. – Chcemy, żeby te zawodniczki, z którymi związaliśmy się 2-3 lata temu chciały grać w Bydgoszczy i tu się rozwijać. W szkoleniu młodzieży od lat zajmujemy czołowe miejsca i dobrze, że młodzież ma w perspektywie grę w zespole z Orlen Ligi – mówi prezes. W ostatnich latach bydgoszczanki plasowały się w dolnych rejonach tabeli i trudno było im nawiązać do sukcesów sprzed kilkunastu lat, gdy walczyły w strefie medalowej. – Odbudowa takiego poziomu sportowego jest trudna i żmudna, ale realna – zapowiada Sagan.

Podopieczne Adama Grabowskiego mają za sobą kilkanaście dni przerwy od rozgrywek. Przed świętami klub tradycyjnie wydał kartkę, z której dochód w wysokości 2 tysięcy złotych został przeznaczony na wsparcie Julki, która walczy z Zespołem Aperta. Pałacanki wrócą do rywalizacji w lidze już w środę, gdy podejmą Polski Cukier Muszyniankę Muszyna. Początek spotkania o godz. 18.


Powiązane treści