Bydgoszcz
5C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 5 • L 5
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPałac wznowił treningi. I ma nową siatkarkę
siatkówka, Pałac Bydgoszcz - Legionovia - JG (12)
02.08.2017 | 09:58

Pałac wznowił treningi. I ma nową siatkarkę

Klub pozyskał nowego sponsora głównego.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu.

Fot. Jacej Gil

Trzynaście zawodniczek w swojej kadrze ma Pałac Bydgoszcz. We wtorek kontrakt z bydgoską drużyną podpisała libero Joanna Nickowska.

25-latka to zawodniczka, która w poprzednim sezonie reprezentowała brązowego medalistę OrlenLigi, Developres SkyRes Rzeszów. Na pozycji libero w bydgoskim Pałacu zastąpi Polę Nowakowską, która nie przedłużyła umowy z klubem i najprawdopodobniej przeniesie się do Legionovii. Wcześniej, do Pałacu dołączyły: rozgrywające Magdalena Mazurek (wznowiła karierę po przerwie) i Katarzyna Wenerska (Joker Świecie), atakująca
Sandra Szczygioł (Joker Świecie), środkowa Kinga Różyńska (SMS Szczyrk) i przyjmująca Monika Fedusio (Atom Trefl Sopot). W nadchodzącym sezonie drużynę bydgoskich siatkarek poprowadzi Piotr Makowski, który na ławce trenerskiej zastąpił Adama Grabowskiego. Za to podobnie jak w poprzednim sezonie także i w tym asystentem będzie Sebastian Tylicki.

Bydgoszczanki do sezonu przygotowywać się będą na własnych obiektach. We wrześniu wezmą udział w dwóch turniejach – w Świeciu i Bobolicach. Rozgrywki OrlenLigi wystartują w drugi weekend października. 14.10., bydgoszczanki rozpoczną sezon od wyjazdowego meczu z Developresem SkyRes Rzeszów, zaś tydzień później po raz pierwszy zaprezentują się własnym kibicom, kiedy to w Łuczniczce podejmą Impel Wrocław.

Klub poinformował też o podpisaniu umowy sponsorskiej z grupą EKOTECH, która dołączyła do grona sponsorów głównych zespołu siatkarek.


Powiązane treści