Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
6C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPałac z nowym sponsorem. Piotr Makowski działaczem, a nie trenerem?
Paweł Kopeć, Sławomir Zawadzki (Bank Pocztowy), Jarosław Kilanowski, Piotr Makowski (Pałac Bydgoszcz), Piotr Król (PiS) - podpisanie umowy Pałacu z Bankiem Pocztowym_ SF
13.06.2018 | 18:11

Pałac z nowym sponsorem. Piotr Makowski działaczem, a nie trenerem?

Nadchodzący sezon będzie dwudziestym siódmym dla Pałacu w Lidze Siatkówki Kobiet.

Na zdjęciu: Umowę podpisali Paweł Kopeć i Sławomir Zawadzki (z lewej, Bank Pocztowy) oraz Jarosław Kilanowski i Piotr Makowski (Pałac). Z prawej poseł PiS Piotr Król.

Fot. Szymon Fiałkowski

Pałac Bydgoszcz ma nowego sponsora. To Bank Pocztowy, który już w przeszłości był jednym ze sponsorów tytularnych bydgoskiego klubu.

– Dla nas Bydgoszcz to miejsce narodzin, jesteśmy jedynym bankiem mającym siedzibę w grodzie nad Brdą – mówi Sławomir Zawadzki, prezes Banku Pocztowego, który wspierał już bydgoską drużynę siatkarek na przełomie XX i XXI wieku. Dzisiaj podpisano list intencyjny w sprawie współpracy pomiędzy bankiem a klubem. Trwają rozmowy obu stron, aby bank został sponsorem tytularnym drużyny. – Mi na tym zależy – nie ukrywa prezes Zawadzki i przyznaje: – Jesteśmy markami bydgoskimi i dobrze jest się napędzać. Chciałbym, abyśmy wrócili do nazwy klubu, być może na wiele lat. Zaczynając współpracę, z takim zamiarem przystępujemy.

Podczas środowej konferencji poinformowano także, że skład zarządu klubu powiększył się o dwie osoby: Jarosława Kilanowskiego i Piotra Makowskiego, który w minionym sezonie prowadził drużynę siatkarek. Nieobecny był prezes Waldemar Sagan. – Ta nieobecność była spowodowana jego problemami zdrowotnymi – tłumaczy Kilanowski.

– Ostatnie lata nie były dla nas najlepsze – przyznaje Makowski. Jak mówi, te trudne czasy były spowodowane mniejszymi środkami finansowymi. Przyznaje, że nie wie, czy poprowadzi zespół w nadchodzącym sezonie. – Trwają rozmowy, rozmawiam czasami nawet sam ze sobą – mówi. I podkreśla, że Pałac to trzeci najbardziej rozpoznawalny klub w polskiej lidze. – Mamy swoją historię i jesteśmy z niej dumni – dodaje. Nie podano nazwisk nowych zawodniczek. Wiadomo za to, że w klubie nadal grać będą Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska, Marta Ziółkowska, Monika Fedusio, Magdalena Mazurek, Kinga Różyńska i Monika Jagła. – To są nasze podstawy działania. Czekają mnie rozmowy z prezesem i będziemy wiedzieć, jakimi środkami większymi będziemy dysponowali – podkreśla członek zarządu. I dodaje: – Chcemy w ciągu dwóch-trzech sezonów powrócić do pozycji, które kiedyś przez długie lata były naszym udziałem.

Wiceprezydent Bydgoszcz Iwona Waszkiewicz z kolei zadeklarowała, że z budżetu promocji na rzecz drużyny siatkarek zostanie dodatkowo przekazanych jeszcze 100 tysięcy złotych. Wcześniej, klub otrzymał po 1,8 mln zł na 2018 i 2019 rok w ramach konkursu ratusza dla bydgoskich klubów występujących w elicie.

Klub złożył wniosek o licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przygotowania Pałacu do nowego sezonu ligowego rozpoczną się 6 sierpnia. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Bydgoszczy, trwają ustalenia dotyczące sparingów, zaś inauguracyjną kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet wyznaczono na 3 listopada.


Powiązane treści