Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

„Panowie, weźcie na obiad”. Tak kierowca próbował przekupić policjantów

Dodano: 09.01.2024 | 11:22

Na zdjęciu: Kierowca próbował przekupić policjantów.

Fot. KGP

Zatrzymany do kontroli kierowca próbował przekupić policjantów. Dwukrotnie zaproponował funkcjonariuszom pieniądze w zamian za uniknięcie kary.

W poniedziałek na terenie gminy Kruszwica funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena, którym jechał dwie osoby. Na drodze w terenie zabudowanym, na której dopuszczalne jest 50 km/h, kierujący rozpędził się do 92 km/h.

– Mając świadomość konsekwencji, jakie mu grożą, dwukrotnie zaproponował policjantom, by nie karali go mandatem, wręczając im pieniądze i mówiąc „panowie weźcie na obiad” – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci nie dali się przekupić i 61-letni mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem usiłowania wręczenia łapówki i przewieziony na przesłuchanie do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Tam został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Za opisywane przestępstwo Kodeks karny przewiduje nawet 8 lat więzienia. Mężczyzna odpowie też za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Dostał za to wykroczenia tysiąc złotych mandatu i 11 punktów karnych.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments