Bydgoszcz
1C
Śnieg
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L -0
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPark Kochanowskiego zamieni się w Baśniowy Ogród Świateł! Atrakcje już w ten weekend
Park Kochanowskiego Bydgoszcz
20.10.2021 | 12:22

Park Kochanowskiego zamieni się w Baśniowy Ogród Świateł! Atrakcje już w ten weekend

Na zdjęciu: Atrakcje w ramach Baśniowego Ogrodu Świateł odbędą się w parku Kochanowskiego.

Fot. Sebastian Torzewski/archiwum

W ten weekend (22-24 października) Park Kochanowskiego zamieni się w Baśniowy Ogród Świateł! Wykorzystując instalacje świetlne – mapping 3D, lasery, atrakcje w świetle ultrafioletowym – śródmiejski teren zielony zamieni się w przestrzeń, w której rozgrywać się będą sceny jak najpiękniejszego snu.

Baśniowy Ogród Świateł to projekt Fundacji Kultury Pozytywka, będący przedłużeniem Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek „Pozytywka”. – Festiwal z roku na rok przyciąga do centrum Bydgoszczy coraz więcej miłośników baśniowych atrakcji i sztuki dedykowanej dzieciom. W tym roku „Pozytywka” obchodziła piąte urodziny, a wraz z jej rozwojem staramy się rozszerzać jej ideę o następne wydarzenia – informuje fundacja.

Kolejnym projektem (współfinansowanym ze środków miasta Bydgoszcz) jest wspominany Baśniowy Ogród Świateł. Miejscem jego realizacji będzie śródmiejski park im. Jana Kochanowskiego. Fundacja Pozytywka podkreśla, że przygotowuje je z myślą o całych rodzinach. – Mamy nadzieję, że będzie doskonałą okazją do wspólnego spędzania czasu i świetnym pretekstem do tego, aby te październikowe wieczory spędzić spacerując po odmienionym świetlnymi instalacjami parku – wyjaśnia.

Pokazy w ramach Baśniowego Ogrodu Świateł odbędą się w najbliższy weekend (22-24 października), pomiędzy 19:00 a 22:00. – Wykorzystując świetlne instalacje, wykreujemy dla Was przestrzeń, w której rozgrywać się będą sceny jak najpiękniejszego snu. Planujemy między innymi mapping 3D (projekcję świetlną na dużych obiektach), laserowe show, atrakcje w świetle UV, spotkania z baśniowymi postaciami oraz wiele innych niespodzianek – informują organizatorzy.

Poniższa mapa obrazuje, gdzie w parku zostaną ulokowane magiczne atrakcje.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści